UNICORN založil vlastní vysokou školu

Praha, 27. února 2007 - Společnost UNICORN založila vlastní vysokou školu s názvem Unicorn College, která nabízí bakalářské vzdělání v oboru informačních a komunikačních technologií a managementu.
UNICORN založil vlastní vysokou školu

Současně se založením vlastní vysoké školy odprodal UNICORN svůj podíl ve Vysoké škole manažerské ekonomiky a informatiky (VŠMIE). 

Základní filozofií Unicorn College, která zahájí výuku zimním semestrem v říjnu 2007, je co největší propojení výuky s praxí, a to zejména v oblasti skladby výukového programu a možnostmi absolvování studentské praxe. Unicorn College má připraven kvalitní pedagogický tým doplněný o celou řadu odborníků z praxe. Díky skladbě výukového programu, který vychází z potřeb trhu, a zkušeným vyučujícím budou studenti Unicorn College dostatečně připraveni na profesní život či na navazující magisterská nebo MBA studia.

„Otevření vlastní vysoké školy je pro nás završením několikaletého procesu. Reagujeme tak na situaci kdy i přesto, že na trhu práce je vysoká poptávka po absolventech informatických oborů, možností jak získat v této oblasti kvalitní vzdělání není mnoho,“ řekl Vladimír Kovář, generální ředitel a předseda představenstva společnosti UNICORN. „Typickým absolventem naší vysoké školy bude informatik      s dobrou znalostí ekonomiky a managementu a nebo naopak ekonom/manažer s velmi dobrou znalostí informatiky,“ řekl Otto Vitouš, člen představenstva a ředitel marketingu společnosti UNICORN.

„O kvalitě našeho konceptu svědčí i fakt, že již nyní máme zajištěnou spolupráci s řadou významných partnerů, mezi které patří Burza cenných papírů Praha, společnosti Siemens, IBM, Microsoft, Oracle University nebo Komerční banka,“ uvedl Marek Beránek, ředitel Unicorn College.

Váš názor Další článek: Intel přestavuje již čtvrtou továrnu na 45nm

Témata článku: Microsoft, Otta, Vysoký podíl, Komerční banka, Vysoký člen, Mba, Otto, Unicorn

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší