Unicorn zakládajícím členem Evropské softwarové asociace

Nově založená asociace nezávislých dodavatelů softwaru se bude podílet na vytváření evropské koncepce rozvoje softwarového průmyslu. Členem představenstva asociace se stal Vladimír Kovář, generální ředitel společnosti Unicorn.

Skupina 26 evropských nezávislých dodavatelů softwaru (Independent Software Vendor, ISV) dnes na veřejné schůzi Evropského parlamentu oznámila založení European Software Association (Evropské softwarové asociace, ESA). Asociace je obchodní organizací, která zastupuje zájmy evropského softwarového průmyslu a klade si za cíl vytvoření platformy pro komunikaci s institucemi Evropské unie, médii a odbornou veřejností v záležitostech, které se týkají softwarového průmyslu. Vznik asociace při svém projevu kladně ocenil Jesùs Villasante, ředitel oddělení softwarových technologií Evropské komise.

Mezi zakládající členy ESA patří společnosti Business Objects SA, CEGID, CODA Group, Dassault Systèmes, Hogia AB, Mamut ASA, Microsoft, SAP, Unicorn, Unit4Agresso a Vidus. Asociace má v současnosti 26 členů, v budoucnu očekává jejich nárůst až ke dvěma stům. Představenstvo Evropské softwarové asociace vede Jeremy Roche, generální ředitel společnosti CODA Group. V představenstvu je osm dalších ředitelů členských společností, mezi nimi i Vladimír Kovář, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Unicorn.

„Nesporný přínos našeho členství v Evropské softwarové asociaci vidím v možnosti aktivně spolupracovat při tvorbě legislativy EU, která přímo ovlivňuje softwarový průmysl a podpořit tak jeho další rozvoj,“ uvedl Vladimír Kovář, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Unicorn. „Jako jediný zástupce České republiky v představenstvu ESA jsem samozřejmě připraven hájit také zájmy dalších českých vývojářů,“ dodal Vladimír Kovář. 

Zakládající společnosti si uvědomovaly výhody stálé instituce, která zastává zájmy softwarového průmyslu při kontaktu s evropskými autoritami, a proto se odhodlaly k založení European Software Association. Softwarový průmysl je přímo ovlivňován řadou iniciativ, které jsou na pořadu jednání Evropské unie. Patří mezi ně ochrana autorských práv, vhodné kroky proti softwarovému pirátství, veřejné financování výzkumu a vývoje, součinnost informačních systémů, zvýšená on-line bezpečnost a přínos softwarového průmyslu při implementaci Lisabonské strategie.

“Pevně věříme, že softwarový průmysl může rozhodující měrou přispět k rozvoji Evropské unie,” uvedl Jeremy Roche, předseda představenstva ESA. “Jsme přesvědčeni, že užší spolupráce s politiky na úrovni Evropské unie a dalšími obchodními organizacemi pomůže zvýšit konkurenceschopnost ostatních průmyslových odvětví v Evropě. Založení Evropské softwarové asociace představuje nástroj pro naplnění této vize,” dodal Jeremy Roche.


O Evropské softwarové asociaci (European Software Association, ESA)

ESA vznikla v říjnu 2005 jako zástupce společenství nezávislých evropských dodavatelů softwaru (ISV). Členové asociace z řad ISV pracují společně s evropskými politiky a investory na posílení prostředí, které podporuje inovace a konkurenceschopnost evropského softwarového průmyslu a které vytváří vhodné podmínky pro další obchodní organizace v rámci Evropské unie.  

Pro další informace o organizaci a možnostech členství navštivte internetové stránky www.europeansoftware.org.


O společnosti Unicorn

Unicorn je moderní, dynamická skupina společností zaměřující se na poskytování komplexních služeb v oboru informačních systémů (IS) a informačních a komunikačních technologií (ICT).

Posláním celé skupiny je poskytovat svým zákazníkům špičková řešení, produkty a služby v následujících oblastech: projekce a konstrukce informačních systémů, integrace IS, provoz a servis IS, konzultace, školení a vzdělávání, distribuce, standardní řešení, internet a multimédia, infrastruktura a ICT recruitment.

Skupina vznikla založením společnosti Unicorn, spol. s r.o. v roce 1990. Dnes celou skupinu zastřešuje Unicorn a.s. se základním jměním 100 milionů Kč. Unicorn dále tvoří společnosti: Unicorn Applications, Unicorn Consulting, Unicorn Distribution, Unicorn Education, Unicorn Multimedia, Unicorn Services, Unicorn Solutions, Unicorn Systems, Unicorn Technologies, Deckard & Penfield, NeatCode, Vigour a zahraniční pobočky na Slovensku, v Chorvatsku a USA.

Váš názor Další článek: Volný bude nabízet ADSL s rychlostí až 24 Mb/s

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,