Unicorn Systems zahájila implementaci řešení STAS

Unicorn Systems zahájila implementaci řešení STAS

Softwarová společnost Unicorn Systems zahájila implementaci řešení Space Time Awareness Server (dále STAS) od americké společnosti Space-Time Insight pro českou přenosovou soustavu (ČEPS a.s.).

Platforma STAS, kterou nyní Unicorn Systems ve společnosti ČEPS nasazuje, je situační geoprostorový systém, který slouží pro dispečerské řízení kritické infrastruktury elektrizační soustavy. Tento systém shromažďuje data z mnoha zdrojů a poskytuje je v reálném čase v kontextu sledované infrastruktury, čímž zajišťuje kvalitnější informace pro dispečery společnosti ČEPS. Ti tak budou činit přesnější rozhodnutí týkající se spolehlivého přenosu elektřiny a prevence a řešení havarijních stavů.

První fáze projektu se zaměřuje zejména na zprostředkování informací o počasí a na to, jaký vliv mohou mít takto získaná meteorologická data na přenosovou soustavu. Vedle usnadnění a zefektivnění práce zaměstnanců ČEPS díky jejich větší informovanosti tak Unicorn Systems zároveň přispěje k ještě větší stabilitě přenosové soustavy státu.

"STAS je unikátní produkt americké partnerské společnosti Space-Time Insight, který je v současnosti využíván zejména v USA. Jsme rádi, že naše společnost přinesla toto inovativní řešení i do České republiky," dodal Jan Konrád ze společnosti Unicorn Systems k zahájení dalšího projektu pro dlouhodobého klienta ČEPS.

Softwarová společnost Unicorn Systems v září uzavřela strategické partnerství se Space-Time Insight a je výhradním zástupcem této společnosti pro region střední a východní Evropy.

Další článek: Lego Mindstorms EV3: roboty z Lega ovládnete iPadem [CES]

Témata článku: Meteorologická informace, Time, Unicorn, Space

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší