Unicorn oznamuje historicky nejúspěšnější rok

Unicorn oznamuje historicky nejúspěšnější rok

Skupina společností Unicorn, poskytující komplexní služby v oblasti informačních technologií, dosáhla v roce 2012 obratu 1,422 miliard Kč. Jedná se o nejlepší výsledek v její více než dvacetileté historii. Počet zaměstnanců skupiny, do níž patří společnosti Unicorn Systems, Unicorn Universe a Unicorn College, byl v minulém roce 941.

Obrat skupiny Unicorn tvořily z 97 % dodávky služeb, zejména v oblasti vývoje, integrace, provozu a podpory informačních systémů pro klienty hlavně z bankovnictví, pojišťovnictví, energetiky, průmyslu, telekomunikací a obchodu. Podíl zahraničních zakázek na celkovém obratu přesáhl 30 %.

Mezi stabilní zákazníky softwarové společnosti Unicorn Systems na českém trhu patřily i v roce 2012 Komerční banka, Česká spořitelna, Československá obchodní banka, ŠKODA AUTO, ČEPS, Allianz pojišťovna, DHL, Tesco, Vodafone, Telefónica a další. Mezi klíčové zakázky na slovenském trhu se zařadily systémy pro Tatra banku, Poštovou banku, Všeobecnou úverovou banku, Slovenskou sporiteľňu, provozovatele přenosové soustavy SEPS nebo mobilního operátora Orange. Unicorn Systems úspěšně pokračoval v získávání a realizaci projektů pro evropské energetické společnosti, jako jsou například TenneT, APX-ENDEX, BritNed, TSC, Elia a další.

V roce 2012 významným způsobem vzrostl počet uživatelů internetové služby Unicorn Universe. Přes 37 000 uživatelů z více než 270 organizací odřídilo více než 530 000 000 činností. Vedle stále stoupajícího zájmu o informační systémy pro podniky a organizace v rámci Business Territory došlo také k výraznému nárůstu uživatelů služby My Territory, určené pro řízení záležitostí z osobního života.

Na soukromé vysoké škole Unicorn College studuje celkem 366 studentů. Unicorn College zajišťuje také běh interních vzdělávacích programů Unicorn Top Gun Academy, určených pro všechny zaměstnance skupiny Unicorn. V roce 2012 některým z kurzů úspěšně prošlo 862 účastníků. V loňském roce Unicorn College také získala akreditaci ČNB k provádění zkoušek zaměřených na prokázání odborné způsobilosti podle zákona o doplňkovém penzijním spoření.

Další článek: Microsoft začal prodávat Office 2013. Preferuje roční předplatné

Témata článku: Komerční banka, Top Gun, Osobní klíč, DHL, Evropská záležitost, Tesco, Unicorn, Allianz, Komerční činnost, Orange

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší