UNICORN opět úspěšně a nad vodou

UNICORN oznamuje hospodářské výsledky roku 2002 a po roce opět novou reklamní kampaň
UNICORN opět úspěšně a nad vodou

Skupina společností UNICORN dosáhla v roce 2002 konsolidovaného obratu 397,5 milionu Kč. Tento výsledek představuje nejen 32% nárůst obratu oproti loňským 301,5 milionu Kč, ale i téměř zdvojnásobení obratu za uplynulé dva roky. Ve srovnání s rokem 2000 činil celkový nárůst obratu 94 %. Velký význam pro úspěch společnosti má, stejně jako v uplynulých letech, sektor služeb. Služby jako takové tvořily 75 % obratu (298,1 milionu Kč), prodej softwarových licencí 21,3 % (84,7 milionu Kč), prodej hardware 1,6 % (6,4 milionu Kč) a ostatní činnosti 2 % (7,95 milionu Kč).

 

V loňském roce došlo k transformaci struktury holdingu a současně k navýšení základního jmění společnosti ze 100 tisíc Kč na 87 milionů Kč.

 

„V letošním roce se chceme soustředit na rozvoj, konstrukci a integraci informačních systémů nové generace a zejména pak na další rozvoj vlastního produktu – informačního systému UES (Unicorn Enterprise System). Samozřejmě chceme získat nové klienty a obchodní partnery,“ řekl Vladimír Kovář, generální ředitel a předseda představenstva společnosti UNICORN.

 

Loňský rok byl pro společnost UNICORN úspěšný nejen v hospodaření, ale i v počtu dokončených vývojových  projektů.  „V roce 2002 jsme realizovali projekty v pro nás tradičních oblastech jako je bankovnictví, pojišťovnictví a telekomunikace. V roce 2003 se zaměříme navíc také na sektor veřejné správy,“ uvedl Otto Vitouš, marketingový ředitel společnosti UNICORN.

 

Srpnové povodně se bohužel nevyhnuly ani kancelářím společnosti UNICORN v objektu na Palmovce, který musel být evakuován. Voda sahala až do výše prvního patra a záplavami tak bylo přímo či nepřímo vyřazeno z funkce na 200 pracovních míst, včetně výpočetní infrastruktury. Díky systémovému přístupu a informačnímu systému UIS se povedlo přesunout činnost do ostatních prostor aniž zákazníci cokoliv pocítili. Dnes jsou již několik měsíců nově opravené prostory opětovně v provozu.

 

Společnost UNICORN rovněž spouští novou reklamní kampaň, která se zaměřuje na podporu klíčové aktivity UNICORNu – vývoje softwaru. Na inzerátech a dalších marketingových materiálech se budou postupně objevovat odpovědi na otázku „Jak se  dělá software“ UNICORNu. Kreativní řešení kampaně zajistila opět společnosti UNICORN Multimedia ve spolupráci s Českou produkční s.r.o. Fotografie vytvořil Jiří Matula.

 

 

O společnosti UNICORN

Unicorn je moderní, dynamická skupina společností zaměřující se na poskytování komplexních služeb v oboru informačních systémů (IS) a informačních a komunikačních technologií (ICT).

Posláním celé skupiny je přinášet jejím zákazníkům konkurenční výhodu a vysokou přidanou hodnotu prostřednictvím špičkových informatických řešení, produktů a služeb v následujících oblastech: projekce a konstrukce IS, integrace IS, provoz a servis IS, konzultace, školení a vzdělávání, distribuce, standardní řešení, internet a multimédia, infrastruktura a ICT recruitment.

Skupina vznikla založením společnosti UNICORN spol. s r. o. v roce 1990. Dnes celou skupinu zastřešuje UNICORN a. s. se základním jměním 87 milionů Kč. Unicorn dále tvoří společnosti: UNICORN Applications, UNICORN Consulting, UNICORN Distribution, UNICORN Education, UNICORN Multimedia, UNICORN Services, UNICORN Solutions, UNICORN Systems, UNICORN Technologies, Deckard & Penfield, NeatCode, Vigour a zahraniční pobočky na Slovensku, v Chorvatsku a USA.

 

Tato i všechny ostatní tiskové zprávy společnosti UNICORN jsou k dispozici na http://www.unicorn.cz/press

Váš názor Další článek: IBM čelí miliardové žalobě kvůli Linuxu

Témata článku: Hudba, filmy, seriály, Unicorn, Otta, Otto, Recruitment


Určitě si přečtěte

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 154

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

** Huawei se loni dostal do křížku s USA ** Začal to proto zkoušet s konkurenčním operačním systémem ** Jmenuje se Deepin a před pár dny se dočkal nové verze

Jakub Čížek | 37

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

** V čem spočívá nebezpečí nemoci COVID-19? ** Jak se testuje její přítomnost v těle? ** Jak se ničí UVC i ozónem a proč už CNN mluví o pandemii?

Jakub Čížek | 73


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X