Unicorn holding v roce 2005 opět razantně rostl

Skupině společností Unicorn, přednímu poskytovateli komplexních služeb v oblasti vývoje informačních systémů, se podařilo v uplynulém roce opět výrazně růst. Obrat dosáhl 779 milionů Kč, což představuje nárůst o 26% oproti 618 milionům v předchozím roce.
Unicorn holding v roce 2005 opět razantně rostl

Většinu příjmů skupiny společností Unicorn tradičně zajistil sektor služeb tvořící 84% obratu (654 milionů Kč). K celkovému výsledku přispěl prodej softwarových licencí 5% (39 milionů Kč), prodej hardware 6% (47 milionů Kč) a ostatní činnosti 5% (39 milionů Kč).

 

Na úspěšném hospodářském výsledku se podílela i celkově příznivá situace na domácím ICT trhu. Předpoklad jeho dalšího růstu v letošním roce dává dobré vyhlídky i do budoucna. Unicorn plánuje další nárůst v roce 2006 a očekává dosažení obratu 1 miliardy korun.

 

V loňském roce jsme se podíleli na řadě rozsáhlých projektů ze sektoru bankovnictví, pojišťovnictví, obchodu, služeb, průmyslu a telekomunikací, řekl Vladimír Kovář, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Unicorn. Mezi naše klíčové zákazníky patří zejména Česká spořitelna, Komerční banka, Česká pojišťovna, ČEPS, Tatrabanka, Škoda Auto a Siemens.

 

Nadále se budeme soustředit na naší hlavní činnost - vývoj a nasazování moderních informačních systémů pro významné společnosti jak z oblasti komerční sféry, tak i z oblasti státní správy.

 

V uplynulém roce 2005 společnost Unicorn zrealizovala 78 projektů v oblasti zakázkového vývoje softwaru, 42 team-leasingových projektů, 25 projektů v oblasti konzultací a 57 v oblasti servisu a podpory.

 

 

O společnosti Unicorn

 

Unicorn je moderní, dynamická skupina společností zaměřující se na poskytování komplexních služeb v oboru informačních systémů (IS) a informačních a komunikačních technologií (ICT).

Posláním celé skupiny je poskytovat svým zákazníkům špičková řešení, produkty a služby v následujících oblastech: projekce a konstrukce informačních systémů, integrace IS, provoz a servis IS, konzultace, školení a vzdělávání, distribuce, standardní řešení, internet a multimédia, infrastruktura a ICT recruitment.

Skupina vznikla založením společnosti Unicorn, spol. s r.o. v roce 1990. Dnes celou skupinu zastřešuje Unicorn a.s. se základním jměním 100 milionů Kč. Unicorn dále tvoří společnosti: Unicorn Applications, Unicorn Consulting, Unicorn Distribution, Unicorn Education, Unicorn Multimedia, Unicorn Services, Unicorn Solutions, Unicorn Systems, Unicorn Technologies, Deckard & Penfield, NeatCode, Vigour a zahraniční pobočky na Slovensku, v USA a Velké Británii.

Tato i všechny ostatní tiskové zprávy společnosti Unicorn jsou k dispozici na adrese http://www.unicorn.cz/press.

Témata článku: Hudba, filmy, seriály, Recruitment, Unicorn, Komerční činnost

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí