UNICORN holding má tržby přes jednu miliardu

Konsolidované tržby skupiny UNICORN v roce 2006 poprvé překročily jednu miliardu korun. Obrat společností UNICORN v roce 2006 dosáhl jedné miliardy jednoho miliónu sto tisíc Kč. Oproti 779 miliónům v roce 2005 se tak jedná o více než 28% nárůst.
UNICORN holding má tržby přes jednu miliardu

84 % příjmů společnosti pochází stejně jako v minulosti z ICT služeb. Příjmy z prodeje softwarových licencí činily 5,5 % a z prodeje hardwaru pak 4 % z celkových tržeb. Ostatní činnosti se na celkových konsolidovaných tržbách holdingu podílely 6,5 %.

„Jsem rád, že se podařilo dosáhnout takto vysokého obratu. Za mnohem důležitější ale považuji, že se nám stále daří poskytovat našim klientům vysoce kvalitní služby ve stanoveném termínu za příznivé ceny,“ řekl Vladimír Kovář, generální ředitel a předseda představenstva společnosti UNICORN.

V roce 2006 skupina UNICORN zrealizovala 82 projektů v oblasti zakázkového vývoje softwaru, 44 team-leasingových projektů, 24 projektů v oblasti konzultací a 59 projektů v oblasti podpory a servisu. Společnost se věnuje také vzdělávání v oblasti IT. V loňském roce zorganizovala 155 vzdělávacích kurzů.  

Mezi klíčové zákazníky v roce 2006 patřily například Česká spořitelna, Komerční banka, Tatrabanka, Siemens a Česká pojišťovna.  

Skupina UNICORN chce i nadále pokračovat v růstu. V roce 2007 se bude soustředit zejména na poskytování vysoce kvalitních ICT služeb jak v České republice, tak i v zahraničí.

Váš názor Další článek: Intel přestavuje již čtvrtou továrnu na 45nm

Témata článku: Komerční banka, Unicorn, Komerční činnost, Celkový příjem

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší