UMAX VisionBook 3100VX: První notebook s VIA C7-M na našem trhu

Umax potvrzuje svoji pozici flexibilního výrobce notebooků a přichází jako první na náš trh s novým mobilním procesorem firmy VIA Technologies s označením VIA C7-M, 1,5 GHz a to v novém modelu VisionBook 3100VX.
UMAX VisionBook 3100VX: První notebook s VIA C7-M na našem trhu

O tomto procesoru se již napsalo mnoho a Umax se rozhodl naplnit vyvolaná očekávání mobilních uživatelů. Důležitým faktorem pro toto rozhodnutí je mezi jiným kompatibilita s paticí pro mobilní procesory Intel®. V praxi to znamená, že pro oba konkurenční procesory VIA           i Intel® lze využít jednu základní desku a pouze upgradovat BIOS. Proto také Umax použil již osvědčené šasi modelu VisionBook 3100CX.

Největší zbraní procesoru VIA C7-M je jeho velmi nízká spotřeba dosahující pouhých   12 W při maximálním výkonu. Při snížené frekvenci procesoru spotřeba klesá až na 3 W         a v úsporném (Idle) módu neuvěřitelných O,1 W. Tyto vlastnosti zabezpečuje vestavěná technologie VIA PowerSaver® a TwinTurbo®. Instrukční sady MMX, SSE2, SSE3 zaručují rychlejší zpracování multimédií včetně video přenosů. O zabezpečení dat se stará technologie VIA PadLock® pro rychlejší šifrování dat. Za zmínku stojí malá plocha procesoru pouhých      31 mm2. VIA C7-M je vyráběna 90 nm technologií v továrnách IBM a v publikovaných výkonnových testech vítězí nad Intel® Pentium® M ( tzv. přepočtený výkon na 1 W spotřeby).

Nový VisionBook 3100VX přichází na trh s atraktivní cenou 19.028 Kč s DPH, přičemž v základní ceně je Dual DVD vypalovačka (Panasonic), 256 MB DDR paměť i 40 GB pevný disk. Příjemným příslušenstvím v ceně je brašna i software pro vypalování i přehrávání DVD, jakož      i Card Reader 4in1 pro snadný přenos dat např. s digitálním fotoaparátem.

Zákazník má možnost sestavit si i tyto modely přímo na míru. Pomůže mu v tom on-line konfigurátor notebooků, který je dostupný na webu nebo u prodejců výpočetní techniky. Záruka na uvedený model je 2 roky (s možností rozšíření na 3 roky).

Témata článku: Notebooky

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje