UMAX v centru inovací – dvě jádra ve hře

U příležitosti oficiálního uvedení nejnovější mobilní technologie Intel® Centrino® Duo (kódové označení NAPA) představuje UMAX svůj nový model VisionBook® 6200NSX, který je prvním notebookem firmy Umax postaveným na této platformě.
UMAX v centru inovací – dvě jádra ve hře

Nový VisionBook® 6200NSX reflektuje novou inovační vlnu v oblasti mobilních počítačů, jejichž směr byl nastolen společností Intel, tentokrát v podobě již třetí generace Intel® Centrino®. Ta sází zejména na první dvou jádrové mobilní procesory Intel® CoreTM Duo (kódové označení Yonah) , vyráběné 65nm technologií.

Dalšími novinkami jsou nová čipová sada Mobile Intel® 945GM Express a bezdrátová síťová karta Intel® PRO/Wireless 3945ABG. Výsledkem nasazení nové sady je především výrazně vyšší výkon při nižší spotřebě a další zdokonalení bezdrátového přístupu na internet včetně podpory internetového telefonování.

VisionBook® 6200NSX je v základní sestavě osazen dvou jádrovým procesorem Intel Core Duo T2300 (1,66 GHz), 512 MB DDR2 pamětí (667MHz), 80 GB SATA diskem, WiFi adaptérem Intel® PRO/Wireless 3945ABG i Dual DVD vypalovačkou. Výbava i konektivita této novinky potvrzuje strategii Umaxu nabízet nadprůměr v daném segmentu. Pro připojení externích zařízení je připraveno FireWire rozhraní, 3x USB 2.0 konektory, Express Card slot, TV výstup a nechybí Bluetooth adaptér ani Card Reader 4in1. O zobrazení se stará 15“SXGA+ displej s vysokým rozlišením 1400x1050 včetně vestavěné videokamery s rozlišením 1,3 Mpixel.

Cena této základní sestavy je stanovena na 39 258 Kč s DPH. Dodávky na český trh jsou plánovány v polovině února 2006.
Záruka je 2 roky s možností rozšíření o další 1 rok.  Samozřejmostí je možnost sestavit si pomocí konfigurátoru (dostupný na webu nebo u prodejců) počítač přímo na míru.

Váš názor Další článek: Chystá Microsoft vlastní přehrávač jako konkurenci iPodu?

Témata článku: Sestavy, Nová sada, Rozšířená záruka, Vysoká míra

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší