Ultratenké kompakty Panasonic s optickým stabilizátorem

Společnost Panasonic rozšiřuje řadu digitálních fotoaparátů LUMIX o dva nové kompakty s celohliníkovým tělem a velkým LCD monitorem.
Ultratenké kompakty Panasonic s optickým stabilizátorem

Model DMC-FX2 má CCD snímač s rozlišením 4 megapixely, DMC-FX7 je osazen 5megapixelovým čipem. Oproti svým předchůdcům nabízí nové modely nejen vyšší rozlišení snímače, ale také menší rozměry (DMC-FX7 je zhruba o 33 % menší než DMC-FX1/FX5), novou technologii zpracování obrazu Venus Engine II a dva režimy stabilizace optiky.

 

Fotoaparáty jsou určeny především mladým uživatelům, pro které je důležitý svěží design a snadné všestranné využití. Stejně jako ostatní fotoaparáty řady LUMIX se i nové modely vyznačují vysokou úrovní dílenského zpracování, logickým uspořádáním ovládacích prvků a rychlou odezvou.

 

Panasonic je prvním výrobcem na světě, který v kategorii kompaktních stylových fotoaparátů nabízí optický stabilizátor obrazu (O.I.S.). Technologie, původně vyvinutá pro videokamery, potlačuje neostrost, která vzniká při velkých zvětšeních, kdy je obtížné udržet obraz v klidu bez opory. Stabilizátor Mega O.I.S. pracuje ve dvou režimech. V „Modu 1“ stabilizátor kompenzuje vibrace neustále, v „Modu 2“ stabilizátor potlačuje neostrosti vzniklé chvěním ruky pouze v okamžiku, kdy fotograf stiskne spoušť. V tomto režimu se stabilizační čočky mohou pohybovat všemi směry, aby byl snímaný obraz co nejblíže ke středu objektivu. Technologie zpracování obrazu Venus Engine II zvyšuje přesnost detekce chvění ruky a umožňuje nastavit mnohem delší expoziční časy. Ve srovnání s fotoaparáty bez optického stabilizátoru lze udržet obraz v klidu i při expozičních časech o 3 až 4 kroky delších. Oproti běžným přístrojům umožňují tedy fotoaparáty s optickou stabilizací obrazu zachycení dramaticky většího množství ostrých fotografií.

 

Oba modely jsou osazeny objektivem LEICA DC VARIO-ELMARIT s 3x optickým zoomem (odpovídá rozsahu 35 - 105 mm u kinofilmu). Objektiv je složen ze sedmi prvků (včetně tří asférických čoček) v šesti skupinách. K vynikající kvalitě obrazu mimo jiné přispívá i patentovaná antireflexní povrchová úprava čoček Leica. DMC-FX2/FX7 se navíc vyznačují zkrácenou dobou startu, prakticky okamžitou odezvou mezi stiskem spouště a vlastní expozicí (0,006 s u FX2 / 0,008 s u FX7) a také kratším intervalem mezi jednotlivými snímky (0,3 s u FX2 / 0,4 s u FX7).

 

Funkce sériového snímání MEGA BURST umožňuje fotografovat scénu rychlostí až 4 snímků za sekundu, přičemž počet snímků v řadě je omezen pouze kapacitou paměťové karty SD. Uživatel tak má příležitost zachytit obrazovou sekvenci, vybrat nejlepší snímky a zbytek vymazat. Tento režim je jako stvořený pro akční styl fotografie, jako je např. sport nebo reportáž. Navíc u něj na rozdíl od konvenčních přístrojů nedochází k plýtvání filmem. Kompozici záběru usnadňují pomocné linky (horizontální i vertikální) v hledáčku a na LCD monitoru a také histogram v reálném čase, který ukazuje rozložení světla v obraze. V  případě potřeby lze tyto dvě funkce vypnout. I přes drobné rozměry mají oba fotoaparáty velký LCD monitor, který výrazně usnadňuje samotné focení a prohlížení fotografií – u DMC-FX7 má úhlopříčku 2,5 palce, DMC-FX2 nabízí úhlopříčku 2 palce.

 

Pomocí otočného voliče programových režimů můžete okamžitě zvolit ten nejvhodnější bez nutnosti hledat v menu. K dispozici je 13 režimů: Makro, Krajina, Noční krajina, Portrét, Autoportrét, Noční portrét, Sport, Sníh, Ohňostroj, Párty, Videoklipy, režim Přehrávání a Simple (Jednoduchý režim). Nabídka módu Simple je výrazně zredukována, což usnadňuje a urychluje správné nastavení aparátu i naprostým začátečníkům. Přístroje nabízí mimo jiné i záznam ozvučených videoklipů ve formátu Motion JPEG (Quick Time) nebo funkci Colour Effect umožňující nastavení tonality (teplá, studená, ČB). Manuální vyvážení bílé zaručuje optimální barevné podání při různých typech osvětlení.

 

V České republice se modely Lumix DMC-FX2 a DMC-FX7 objeví na podzim. Ceny se budou pohybovat kolem 12 000 Kč (FX2) a 15 000 Kč (FX7).

 

 

 

Konec

 

 

 

 

Poznámka pro editory:

Japonská Matsushita Electric Industrial, Co., Ltd. (NYSE : MC), známá v České republice svými produkty značek Panasonic a Technics, je jednou z nejvýznamnějších firem v oblasti vývoje a výroby  elektronických zařízení pro spotřebitele i pro průmyslové použití.  Matsushita je v České republice reprezentována svým obchodním zastoupením Panasonic Czech Republic, spol. s r. o.

 

Japonská společnost patří k největším zahraničním investorům v České republice a to jednak díky plzeňské továrně na výrobu televizorů (Matsushita Television Central Europe, s.r.o.) a závodu v Pardubicích (Matsushita Communication Industrial Czech, s.r.o.), který vyrábí mobilní telefony a autorádia značky Panasonic.

 

Na adrese www.panasonic.cz můžete navštívit webové stránky společnosti Panasonic Czech Republic, s.r.o.

Na adrese www.panasonic-europe.com můžete navštívit webové stránky společnosti Matsushita Electric Europe.

 

 

V případě zájmu o bližší informace prosím kontaktujte:

 

Mmd Public Relations

Ivo Mareš

tel.: 224 251 555, fax: 224 254 364

e-mail:mares@mmd.cz

 

 

Váš názor Další článek: Po roce: Celeron D zrychluje na 2,93 GHz

Témata článku: Panasonic Lumix, Leica, Technics, Venus, Stabilizace, Vertikální start, Lumix, Vario, Autorádia, Intro, Inter


Určitě si přečtěte

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

** Huawei chce vlastní OS pro mobily i PC. Mohl by ale uspět na Západě? ** Proti firmě se mezitím postavil i Facebook ** Google ale zároveň varuje před totální blokádou

Jakub Čížek | 65

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 89

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 38

Galerie: Srovnali jsme estetický Linux a Windows 10. Který z desktopů je hezčí?

Galerie: Srovnali jsme estetický Linux a Windows 10. Který z desktopů je hezčí?

** Linuxový Elementary OS se inspiruje v Apple macOS ** Microsoft Windows 10 jde vlastní cestou ** Který z desktopů je hezčí? Prohlédněte si galerii

Jakub Čížek | 122

Elon Musk: kupovat si jiné auto než Tesla je bláznovství, chystáme velké věci

Elon Musk: kupovat si jiné auto než Tesla je bláznovství, chystáme velké věci

** Tesla uspořádala prezentaci pro investory na téma autonomního řízení ** Zveřejnila podrobnosti o vlastním neuročipu i autonomní technologii ** Příští rok chce spustit vlastní platformu samořídicích sdílených aut

Karel Javůrek | 102

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 33

Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené klávesnice, sluchátka a další příslušenství

Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené klávesnice, sluchátka a další příslušenství

** Toto jsou tipy Živě.cz na příslušenství k počítači, se kterým neuděláte chybu ** Klávesnice, myši, tiskárny, sluchátka... ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 27Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch