Uloz.me: Spuštěna webová služba pro zasílání místa na mapě

Uloz.me: Spuštěna webová služba pro zasílání místa na mapě

Dnes byla oficiálně spuštěna originální služba uloz.me, která umožňuje zapsat libovolné místo v České republice za pomocí pouhých 6 znaků - písmen a číslic. Systém používá vlastní formát, pomocí kterého se lidé vzájemně najdou na mapě mnohem snadněji.

K vyzkoušení stačí navštívit webovou stránku http://uloz.me a nastavit ukazatel na místo v mapě. V textovém poli se zobrazí šestimístný kód zvoleného místa. Ten je pak možné nadiktovat po telefonu, odeslat SMSkou nebo po ICQ. Webová aplikace má také jednodušší verzi přizpůsobenou pro malé rozlišení u smartphonů.

Jak autor systému uvádí: "Existuje jen málo způsobů, jak někomu předat polohu místa, které nemá adresu na mapě. Může se jednat o nové ulice, sídliště nebo čísla domů. Prakticky jedinou možností dosud byly jen GPS souřadnice. Existuje několik formátů GPS, ale vždy je třeba přesně sdělit řadu čísel a hlavně nevynechat stupně a minuty. Je mnohem snazší naťukat šest znaků do mobilu."

Další článek: Šuškanda: Internet Explorer 10 přijde s Windows 8 a bude to silné spojení

Témata článku: Libovolné místo, GPS mapy


Určitě si přečtěte

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu