Ukázkový obchod Bezpečný nákup.cz s březnem neskončil

Praha, 21. dubna 2005 – Nákup v internetovém obchodě není pro začátečníky úplně jednoduchou záležitostí. Ukázaly to výsledky ukázkového obchodu na www.bezpecnynakup.cz, který byl spuštěn v rámci Března – měsíce internetu. V průběhu března si zde vyzkoušelo, jak probíhá nákup na internetu, celkem 17 215 zájemců. Z toho 19 % nákupů nebylo zakončeno úspěšně. Proto se Asociace pro elektronickou komerci (APEK) a ČSOB, které byly s BMI sdružením hlavními organizátory projektu, rozhodly ponechat zkušební obchod nadále v provozu.
Ukázkový obchod Bezpečný nákup.cz s březnem neskončil

„Během března si mohli návštěvníci ukázkového obchodu vyzkoušet i placení kartou.   Potěšilo nás, že při tom použili všech 10 testovacích karet a že nejčastěji si vyzkoušeli  karty 3D-Secure s přídavným heslem určeným pro transakce prováděné na internetu,“ uvedl Petr Skála, ředitel útvaru Karty ČSOB. Z celkem 6000 transakcí bylo přibližně 2500 úspěšně autorizovaných plateb. Na 700 transakcí bylo zamítnuto z důvodu nesprávně zadaných údajů a 260 transakcí kvůli nesprávné autentikaci.

Pro obchodníky i bankovní odborníky bylo rovněž užitečné sledovat diskusi, která se na www.bezpecnynakup.cz rozvinula. Z ní vyplynulo, co činí uživatelům potíže a o co se nejvíce zajímají. Nejčastěji se ptali, které karty je možné použít k placení na internetu.

„Poznatky získané během měsíčního provozu ukázkového obchodu nás vedly k rozhodnutí, že aplikaci www.bezpecnynakup.cz ponecháme i po skončení měsíce internetu v provozu,“ řekl Nikola Rafaj, ředitel APEK. „Dotazy zákazníků pomáhají i obchodníkům, v čem by se měli zlepšovat.“

Organizátorem 8. ročníku Března – měsíce internetu  je BMI sdružení, záštitu poskytlo Ministerstvo informatiky ČR, hlavními partnery jsou Asociace pro elektronickou komerci, ČSOB a DIGI TRADE, mediálními partnery   Atlas.cz, Český rozhlas, Právo, Protext – PR servis ČTK,  Springer Media CZ, Vogel Burda Communications a odbornými partnery FOR Internet a EPMA.  Partnery ukázkového obchodu www.bezpecnynakup.cz jsou eProton.cz, Internet Mall, Obchodní – dům.cz, Kasa.cz, Internet Shops, Čedok a HiFiShop.cz.

Podrobnosti o projektu Březen – měsíc internetu jsou na www.brezen.cz. Tiskové zprávy BMI sdružení najdete také v servisu novinářského portálu na adrese www.PRnet.cz.

BMI sdružení je neziskové sdružení fyzických i právnických osob, jehož posláním je podpora rozvoje internetu jako globálního komunikačního prostředku, charakteristického pro informační společnost. Za svůj projekt Měsíc Internetu BMI sdružení dostalo cenu Best in ESIS (European Survey of Information Society) a cenu finalisty soutěže Stockholm Challenge Award, které se zúčastnilo 612 projektů z 80 zemí.

Váš názor Další článek: Registrace do soutěže bezpečnostních expertů Gatekeeper stále běží

Témata článku: Internet, Bmi, Digi, Autorizovaný servis, Burda, Mall, Transakce, Challenge, Vogel, Stockholm


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 102Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF