UGS zveřejňuje JT formát

Společnost UGS, přední, světový poskytovatel PLM softwaru a služeb, oznámila zveřejnění zdrojového kódu nejnovější verze formátu JT. Tímto krokem umožňuje jeho běžné používání, a přináší tak světovému výrobnímu průmyslu bezproblémové sdílení a vytváření 3D výrobních dat.
UGS zveřejňuje JT formát

JT formát byl vytvořen před 10 lety jako odlehčená alternativní forma datového formátu pro prohlížení rozsáhlých CAD souborů. Vzhledem k pružné specifikaci však může být použit k rozmanitým účelům, včetně vizualizace, spolupráce a dokonce ve výrobě.

JT formát je v současnosti nejrozšířenějším 3D datovým formátem v oblasti PLM průmyslu pro vizualizaci výrobku a spolupráci. Díky zveřejnění jeho popisu se významně zlepšila možnost dlouhodobého využití takto vytvořených dat.
 
„Zveřejnění JT formátu posílilo jeho otevřenost a schopnost vývoje jako trvalého datového standardu,“ řekl Alfred Katzenbach, ředitel výzkumného oddělení informačních technologií společnosti DaimlerChrysler a vývojového oddělení automobilů Mercedes.

„Dnešní zpráva orientuje společnost DaimlerChrysler k tomu, aby používala JT formát jako hlavní 3D formát pro digitální reprezentaci svých výrobků při práci v PLM, a to včetně vizuálních kontrol, celosvětové spolupráce a dlouhodobé archivace dat.“
JT Plug-In - PowerPointJT Plug-In - Word

Ve světě pracují výrobci v nestejnorodých PLM prostředích s různými softwarovými aplikacemi. Využití JT formátu pro běžné sdílení 3D dat zvyšuje produktivitu v takovémto PLM prostředí. Zveřejnění JT formátu dále posílilo důvěru uživatelů a urychlí vývoj „JT orientovaných“ softwarových aplikací, které zlepší spolupráci a podpoří inovaci produktů.

„Naše výzkumy ukazují, že technologie jako JT významně zlepšuji schopnost spolupráce, inovace a zkrácení vývojové etapy produktu,“ řekl Charles Foundyller, generální ředitel společnosti Daratech. „Zveřejnění JT formátu je  průkopnickým krokem směrem k lepší a širší spolupráci a vzrušující i pokrokový posun v jednání UGS."

Pokračující vývoj, rozšiřování a propagace formátu JT je zajišťována programem JT Open . Tato organizace zahrnuje přední výrobce, ISVs a akademické instituce, které se po celém světě zabývají vytvářením volně šiřitelného otevřeného standardu pro 3D digitální reprezentaci výrobků.

V hodnotící zprávě managementu JT Open programu z listopadu 2005 bylo jednomyslně odsouhlaseno, že vzhledem k technické zralosti JT formátu a jeho přijetí největšími průmyslovými firmami nastal pravý čas k jeho zveřejnění. Členové JT Open programu nadále využívají členských výhod a ovlivňují postupný vývoj JT formátu s právem čtení a zápisu do této UGS technologie.

Témata článku: Mercedes, Plug, Plug In, Vývoj automobilu, Charles, Technická specifikace, Celá etapa, Výrobce automobilů

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí