UGS vydalo výsledky pro 3. čtvrtletí

Přední světový dodavatel v oblasti PLM zaznamenal úspěch ve svém strategickém plánu.
UGS vydalo výsledky pro 3. čtvrtletí
Nejdůležitější finanční údaje pro 3. čtvrtletí:

• EBITDA (zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace) činil 69,1 milionu amerických dolarů nebo také 8,3% nárůst oproti stejnému období v minulém roce. Čistý příjem za 3. čtvrtletí činil 7,4 milionu amerických dolarů.

• Provozní zisk činil 15,9 milionu amerických dolarů a zahrnoval dopad nákladů nehmotné amortizace ve výši 38,5 milionu amerických dolarů. Provozní zisk za stejné období za minulý rok byl 19,3 miliony amerických dolarů a zahrnoval náklady na nehmotnou amortizaci ve výši 39,2 milionu amerických dolarů.

• Celkový obrat se zvýšil na 295,5 milionu amerických dolarů, tj. 1,8% nárůst oproti stejnému období za minulý rok.

• Obrat za software se zvýšil na 223,1 milionu amerických dolarů (zahrnuje výnosy z licencí a zákaznické podpory) nebo 1,6% nárůst v porovnání se třetím čtvrtletím roku 2005.

• Výše výnosů není upravena o časově rozlišené výnosy, odepsané ve spojení s akvizicemi. Tyto odpisy zapříčinily snížení příjmů za 3. čtvrtletí 2006 o 0,3 miliony amerických dolarů a oproti příjmům z roku 2005 o 2,2 miliony amerických dolarů.

 

Nejdůležitější finanční údaje od začátku roku:

• EBITDA (zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace) činil 186,5 milionu amerických dolarů nebo také 25,3% nárůst oproti stejnému období za minulý rok. Čistý příjem za prvních 9. měsíců roku činil 33 milionu amerických dolarů.

• Provozní zisk  činil 20,6 milionu amerických dolarů a zahrnoval dopad nákladů nehmotné amortizace ve výši 116,8 milionu amerických dolarů. Provozní zisk  za stejné období za minulý rok byl 36.3 miliony amerických dolarů a zahrnoval náklady na nehmotnou amortizaci ve výši 111,6 milionu amerických dolarů.

• Celkový obrat se zvýšil na 866 milionu amerických dolarů, tj. 4,6% nárůst oproti stejnému období za minulý rok.

• Obrat za software se zvýšil na 649,4 milionu amerických dolarů (zahrnuje výnosy z licencí a zákaznické podpory) nebo 5,7% nárůst v porovnání se stejným obdobím za minulý rok.

• Výše výnosů není upravena o časově rozlišené výnosy, odepsané ve spojení s akvizicemi. Tyto odpisy zapříčinily snížení příjmů do 9. měsíce roku 2006 o 0,7 miliony amerických dolarů a oproti příjmům za stejné období roku 2005 o 10,2 miliony amerických dolarů.


 

Jiné důležité finanční údaje:

• Čistá hotovost z provozních aktivit byla 111,6 milionu amerických dolarů za prvních 9 měsíců roku.

• Dlouhodobé pohledávky k 30. září 2006 činily 1 155,3 miliony amerických dolarů v porovnání s 1 212 miliony amerických dolarů k 31. prosinci 2005. Toto zahrnuje zaplacené pohledávky ve výši 62,3 miliony amerických dolarů.

Tony Affuso, president společnosti UGS řekl: „Jsme stále úspěšní v našem strategickém plánu a přitom se nadále zaměřujeme na rozšíření našeho EBITDA a cashflow a na vylepšení našeho systému prodeje. Jelikož se náš produkt udržuje na špičce a zaměřuje se na úspěch zákazníka, uzavřeli jsme za toto čtvrtletí smlouvy se společnostmi jako jsou např. Boeing, DaimlerChrysler, Unilever, Visteon, Bosch Siemens, Northrop Grumman Ship Systems, Bayer Healthcare a s Jet Propulsion Lab.

Tyto kontrakty odrážejí důvěru, kterou máme na trhu, což významně podtrhuje naše pozice v segmentu vedoucích společností v nové analýze Gartner Magic Quadrant. Jelikož je našim zájmem úspěch zákazníka, naše hodnocení je vyšší než kdykoli předtím a náš příjem ze zákaznické podpory trvale roste.

 

Nejdůležitější obchodní údaje:

• Společnost UGS podepsala se společností Microsoft distributorskou dohodu, která umožňuje společnosti UGS prodej databázového produktu SQL Server 2005, a stává se tak první PLM společností oprávněnou tento produkt prodávat přímo společnostem, které hledají komplexní PLM řešení plně podporované na platformě Microsoft®.

• Společnost PRTM, mezinárodně uznávaná jako vedoucí manažerská konzultační firma pro technologicky orientované společnosti, se zapojila do programu UGS Partner jako UGS Consulting and Systems Integration Alliance Partner.

• K dnešnímu dni společnost UGS zazanamenala 35% nárůst výnosů z licencí přes autorizované distributory a plní tak cíl zvýšit prodej prostřednictvím autorizovaných distributorů o 50% do konce roku.

• Ford Motor Company rozšířila Teamcenter o Tecnomatix, jakož to globální systém řízení a plánování výrobních procesů pro podporu výrobních postupů. Toto řešení, podporující souběžný  engineering a komplexní distribuci souvisejících dat, umožní celkové snížení vývojového cyklu vozidla.

• Příkladem úspěchu UGS ve 3. čtvrtletí byla migrace z I-deas do NX ve společnosti Larsen & Toubro Limited, která je největší indickou konstrukční a technologickou společností. Díky migraci, Larsen & Toubro sloučil více CAD systémů a expandoval na PLM.

• Wanfeng Auto Holding Group, přední společnost v čínském automobilovém odvětví a nějvětší výrobce hliníko-slitinových kol v Asii, si zvolil software Teamcenter Express od společnosti UGS jako svůj první cPDM systém.

Váš názor Další článek: OCZ PC2-9200 FlexXLC Edition: rychlé DDR2 paměti s vodním chlazením

Témata článku: Software, Microsoft, Boeing 767, Minulý měsíc, Bosch, Dolar, Stejné období, Celkový příjem, Cashflow, Ebitda, Bayer, Boeing 777, Výše, Minulý rok, Unilever, Boeing 737, Stejný náklad, Celkové náklady, Americký dolar


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu