UGS PLM Software oznamuje vydání nové verze UGS NX CAM Express

UGS PLM Software oznamuje vydání nové verze UGS NX CAM Express

Divize UGS PLM Software společnosti Siemens A&D, přední světový dodavatel softwaru a služeb v oblasti PLM, oznámila vydání UGS NX CAM Express Verze 5. Tato nejnovější verze nabízí vylepšené uživatelské prostředí, přednastavené prostředí pro obráběcí centra, nové sady obráběcích strojů a průlomovou technologii Free Flow Machining.

UGS NX CAM Express je plně funkční univerzální NC aplikace z řady produktů UGS Velocity Series™. S jeho pomocí mohou výrobci zvýšit hodnotu jejich strojového vybavení nastavením programovacího systému přímo na míru.

UGS NX CAM Express V5 představuje Free Flow Machining - nový způsob pro definování obráběcích drah nástrojů. Tento přístup používá technologii, která čeká na schválení patentovým úřadem a která se opírá o přirozenou topologii obráběné součástky. Free Flow Machining je hlavní výhodou oproti tradičním metodám, které se řídí geometrií každé plochy produktu zvlášť.

„Technologie Free Flow Machining umožňuje NC programátorům navrhnout optimální dráhy nástrojů, které kopírují přirozený tvar součástky, a přitom rychle a snadno," říká Andreas Saar, viceprezident Výrobních systémů divize UGS PLM Software. „Použití nového efektivního řešení při definování dokončovacích drah nástroje umožňuje ve Free Flow Machining programátorovi oprostit se od individuálního definování podmínek pro každou plochu 3D modelu.

Efektivní dráha nástroje je dokončovací dráha nástroje používající technologii Free Flow Machining. Je řízena proudnicemi, které systém automaticky vytvoří pro danou sadu ploch. Systém automaticky interpoluje tvary křivek mezi proudnicemi a hladce mění jejich tvar od počáteční geometrie ke geometrii finální. Tyto hladké a plynulé obráběcí vzory jsou ideální pro vysokorychlostní obrábění s vyšší řeznou rychlostí a lepší kvalitou povrchu výrobku.

„Technologie Free Flow Machining s efektivními dráhami nástroje se jeví jako nový významný způsob obrábění," řekl Alan Christman, ředitel, CIMdata. „Finálním výsledkem jsou perfektně opracované plochy produktu se současným snížením opotřebení či porušení nástroje a zvýšení produktivity uživatele. Testy prokázaly, že lze očekávat 20% snížení obráběcího času a snížení nutnosti dalších dokončovacích operací. Společnost CIMdata považuje tento způsob ve srovnání s tradičními obráběcími metodami, které se řídí základní geometrií každé plochy zvlášť, za výhodnější. CIMdata je ohromena výhodami této technologie a věří, že bude v průmyslu rychle využívána.

UGS NC CAM Express V5 obsahuje významnou modernizaci uživatelského rozhraní, které se snaží o vylepšení procesu NC programování s propracovanější grafickou zpětnou vazbou k uživateli, dále obsahuje průvodce pracovních postupů a automatické nápovědy jednotlivých příkazů. Nové uživatelské rozhraní snižuje čas potřebný pro zvládnutí softwaru a zajišťuje hladší dráhy nástroje s méně iteracemi.

„UGS PLM Software pokračuje v obohacování CAM produktů o nové funkce," říká Matt Ellis, prezident společnosti Extreme Precision, Kalifornie. „Nové uživatelské rozhraní se bude líbit všem uživatelům, zejména nováčkům. Vzhled je přehledný, plný barev a navede uživatele tam, kam potřebuje. UGS PLM Software pokračuje a nadále dodává nejlepší CAM funkce a u Verze 5 dokázala, že i do hloubky propracované funkce se dají snadno používat."

Nabídka přednastavených prostředí se rozšířila také na prostředí obráběcích center. Tato prostředí zefektivňují software a zvyšují produktivitu, a to zejména u nových uživatelů. Nasměrování uživatele na konkrétní úkoly v rámci programování multifunkčních obráběcích center pomáhá rychlejšímu a efektivnějšímu programování.

UGS NX CAM Express obsahuje kompletní sadu pro post-zpracování a simulační funkce. UGS PLM Software poskytuje kompletní sadu nástrojů pro jejich rychlé nasazení rozšířené u pokročilých multifunkčních obráběcích center. UGS NC CAM Express V5 je doplněn o nástrojové sady pro Mori Seiki NT a Mazak série Integrex.

Váš názor Další článek: Microsoft posouvá služby Windows Live do druhé generace

Témata článku: Software, Pokročilý průvodce, Matt, Simulační test, Nový způsob, Dráha, Nová sada, Tradiční nástroj, Ideální dráha, Free, Nová technologie, Nová metoda, Flow, Přehledný průvodce, Express, Přehledné prostředí, Uživatelské rozhraní


Určitě si přečtěte

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

** Total Commander je fernomén mezi správci souborů ** Našli jsme 11 povedených alternativ ** Zvládnou to samé a ke všemu jsou většinou zadarmo

Karel Kilián | 86

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 105

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

** České nebe každý den křižuje hromada exotických letounů ** Na populární mapě Flightradar24 je ale nenajdete ** Jsou to vojenské letouny USA, UK a NATO

Jakub Čížek | 37


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11