UGS PLM Software oznamuje vydání nové verze UGS NX CAM Express

UGS PLM Software oznamuje vydání nové verze UGS NX CAM Express

Divize UGS PLM Software společnosti Siemens A&D, přední světový dodavatel softwaru a služeb v oblasti PLM, oznámila vydání UGS NX CAM Express Verze 5. Tato nejnovější verze nabízí vylepšené uživatelské prostředí, přednastavené prostředí pro obráběcí centra, nové sady obráběcích strojů a průlomovou technologii Free Flow Machining.

UGS NX CAM Express je plně funkční univerzální NC aplikace z řady produktů UGS Velocity Series™. S jeho pomocí mohou výrobci zvýšit hodnotu jejich strojového vybavení nastavením programovacího systému přímo na míru.

UGS NX CAM Express V5 představuje Free Flow Machining - nový způsob pro definování obráběcích drah nástrojů. Tento přístup používá technologii, která čeká na schválení patentovým úřadem a která se opírá o přirozenou topologii obráběné součástky. Free Flow Machining je hlavní výhodou oproti tradičním metodám, které se řídí geometrií každé plochy produktu zvlášť.

„Technologie Free Flow Machining umožňuje NC programátorům navrhnout optimální dráhy nástrojů, které kopírují přirozený tvar součástky, a přitom rychle a snadno," říká Andreas Saar, viceprezident Výrobních systémů divize UGS PLM Software. „Použití nového efektivního řešení při definování dokončovacích drah nástroje umožňuje ve Free Flow Machining programátorovi oprostit se od individuálního definování podmínek pro každou plochu 3D modelu.

Efektivní dráha nástroje je dokončovací dráha nástroje používající technologii Free Flow Machining. Je řízena proudnicemi, které systém automaticky vytvoří pro danou sadu ploch. Systém automaticky interpoluje tvary křivek mezi proudnicemi a hladce mění jejich tvar od počáteční geometrie ke geometrii finální. Tyto hladké a plynulé obráběcí vzory jsou ideální pro vysokorychlostní obrábění s vyšší řeznou rychlostí a lepší kvalitou povrchu výrobku.

„Technologie Free Flow Machining s efektivními dráhami nástroje se jeví jako nový významný způsob obrábění," řekl Alan Christman, ředitel, CIMdata. „Finálním výsledkem jsou perfektně opracované plochy produktu se současným snížením opotřebení či porušení nástroje a zvýšení produktivity uživatele. Testy prokázaly, že lze očekávat 20% snížení obráběcího času a snížení nutnosti dalších dokončovacích operací. Společnost CIMdata považuje tento způsob ve srovnání s tradičními obráběcími metodami, které se řídí základní geometrií každé plochy zvlášť, za výhodnější. CIMdata je ohromena výhodami této technologie a věří, že bude v průmyslu rychle využívána.

UGS NC CAM Express V5 obsahuje významnou modernizaci uživatelského rozhraní, které se snaží o vylepšení procesu NC programování s propracovanější grafickou zpětnou vazbou k uživateli, dále obsahuje průvodce pracovních postupů a automatické nápovědy jednotlivých příkazů. Nové uživatelské rozhraní snižuje čas potřebný pro zvládnutí softwaru a zajišťuje hladší dráhy nástroje s méně iteracemi.

„UGS PLM Software pokračuje v obohacování CAM produktů o nové funkce," říká Matt Ellis, prezident společnosti Extreme Precision, Kalifornie. „Nové uživatelské rozhraní se bude líbit všem uživatelům, zejména nováčkům. Vzhled je přehledný, plný barev a navede uživatele tam, kam potřebuje. UGS PLM Software pokračuje a nadále dodává nejlepší CAM funkce a u Verze 5 dokázala, že i do hloubky propracované funkce se dají snadno používat."

Nabídka přednastavených prostředí se rozšířila také na prostředí obráběcích center. Tato prostředí zefektivňují software a zvyšují produktivitu, a to zejména u nových uživatelů. Nasměrování uživatele na konkrétní úkoly v rámci programování multifunkčních obráběcích center pomáhá rychlejšímu a efektivnějšímu programování.

UGS NX CAM Express obsahuje kompletní sadu pro post-zpracování a simulační funkce. UGS PLM Software poskytuje kompletní sadu nástrojů pro jejich rychlé nasazení rozšířené u pokročilých multifunkčních obráběcích center. UGS NC CAM Express V5 je doplněn o nástrojové sady pro Mori Seiki NT a Mazak série Integrex.

Váš názor Další článek: Microsoft posouvá služby Windows Live do druhé generace

Témata článku: Software, Tradiční nástroj, Uživatelské rozhraní, Dráha, Ideální dráha, Matt, Free, Přehledný průvodce, Pokročilý průvodce, Nová metoda, Nová technologie, Přehledné prostředí, Express, Nový způsob, Simulační test, Nová sada, Flow


Určitě si přečtěte

Šmírování na Street View: Koukněte se, co nového zachytily kamery Googlu

Šmírování na Street View: Koukněte se, co nového zachytily kamery Googlu

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Mac Pro: Apple nehraje na kompromisy a postavil počítač bez ohledu na cenu

Mac Pro: Apple nehraje na kompromisy a postavil počítač bez ohledu na cenu

** Apple uvedl nový modulární počítač s vysokým výkonem ** Vrátil se k rozšiřitelnosti a standardnímu formátu ** Cena se může vyšplhat až k milionu

Karel Javůrek | 137

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

** Huawei chce vlastní OS pro mobily i PC. Mohl by ale uspět na Západě? ** Proti firmě se mezitím postavil i Facebook ** Google ale zároveň varuje před totální blokádou

Jakub Čížek | 65

Jak si pročistit disk ve Windows bez instalování dalších programů

Jak si pročistit disk ve Windows bez instalování dalších programů

** K vyčištění disku ve Windows nepotřebujete nástroje třetích stran. ** Postačíte si i s obyčejným nastavením. ** Zvolit si můžete i automatické promazávání dat.

Vladislav Kluska | 22Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch