UGS patří mezi největší společnosti

Podle zprávy časopisu Forbes společnosti, které by dosahovaly příjmů přes miliardu dolarů ročně, jsou v americkém tržním prostředí poměrně vzácným jevem. Z celkového počtu 394 firem v rukou soukromého kapitálu, které se objevily na seznamu „Největších soukromých firem v Americe“, se jich pouze 9, tedy necelá 2%, věnuje vývoji hi-tech a informačních technologií. Oproti tomu z 1 385 firem dosahujících ročních příjmů přes miliardu dolarů, jejichž akcie se veřejně obchodují na burze, se těmto oborům věnuje plných 14 %.
UGS patří mezi největší společnosti
Největší soukromě vlastněné společnosti působící v oblasti hi-tech a informačních technologií 


Níže uvedená tabulka představuje největší společnosti ze seznamu soukromě vlastněných firem. Některé z nich se dříve obchodovaly i na veřejných burzách –  například společnost Quintiles Transnational, která dosahuje příjmů ve výši 2,4 miliardy amerických dolarů a která zajišťuje testování léků a rozjezd komerční výroby pro farmaceutické společnosti, se stala privátně vlastněnou firmou až v roce 2003. SunGard Data Systems, specializující se na vývoj softwaru a poskytování služeb v oblasti informačních technologií pro finanční instituce, školy a veřejný sektor, učinila totéž v roce 2005.

Společnost Bose sídlící ve Framinghamu ve státě Massachussetts proslula svými audio komponenty, jako jsou stereo systémy nebo sluchátka, a testováním materiálů. Společnost ViewSonic zase dodává vynikající monitory, televizory a bezdrátová zařízení.

Společnosti Vough Aircraft Industries, UGS, SunGard Data Systems a Quintiles Transnational mají veřejně obchodovatelný dluh, takže své účetní výkazy předkládají Komisi pro akcie a cenné papíry. V současné době žádná z těchto společností o vstup na akciový trh nepožádala, ovšem pokud by se k takovému kroku kterákoli z nich rozhodla, jistě se vyplatí o tom vědět.

Z níže uvedeného seznamu byly vyňaty některé velké firmy, jako jsou například D & H Distributing nebo ASI. Předmětem jejich podnikání je distribuce technologického vybavení vyrobeného jinými společnostmi.  

Společnost

Předmět podnikání

Příjmy (v milionech dolarů)

Počet zaměstnanců

Bose

Audio systémy, sluchátka

1 800

8 000

Kingston Technology

Paměti, flash paměti

3 000

2 729

Medline Industries

Lékařské a chirurgické pomůcky

2 160

5 000

Quintile Transnational

Lékařský výzkum a marketingové služby

2 399

16 000

SAS Institute

Software pro řízení firem

1 680

10 110

SunGard Data Systems

Software a IT služby

4 002

15 000

UGS

PLM software a služby

1 155

7 200

ViewSonic

Počítačové monitory a ploché displeje

1 200

647

Vought Aircraft Industries

Dodávky pro letecký průmysl

1297

6670

Témata článku: Software, Bose, Farmaceutická firma, Georgia, Aircraft

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje