U:fon dnes slaví první narozeniny

U:fon dnes slaví první narozeniny

Dnešní den má opravdu něco do sebe. 14. května se narodil Dante Alighieri, Paraguay se odtrhla od Španělska a na Novém Zélandu se odehrál první zápas v rugby. Ve stejný den se narodil i George Lucas, americký filmový režisér, který v roce 1977 prostřednictvím své ságy Hvězdné války ukázal (nejen) fanouškům sci-fi, jak by za několik desítek let mohl vypadat vesmír.

A přesně 14. května roku 2007, tedy 40 let po Hvězdných válkách, se na Zemi objevil první skutečný U:fon, v pořadí 4. český mobilní operátor. Přinesl řadu zajímavých produktů a služeb; mimo jiné mobilní internet, který na českém trhu vyhrává v poměru cena/výkon, a unikátní „bezdrátovou“ pevnou linku s nejnižším paušálním poplatkem na trhu společně s voláním v síti zdarma.

První rok byl pro 4. operátora opravdu náročný, neboť na nové zaměstnance čekalo budování celé společnosti, včetně tvorby administračních procesů, obchodních strategií a samozřejmě bezpočet hodin tvrdé práce na výstavbě sítě U:fon. S odstupem jednoho roku na trhu nabízí U:fon své hlasové služby třem čtvrtinám obyvatel ČR a Fofr internet je dostupný pro bezmála 60 % populace. Zajímavostí je v tomto případě fakt, že MobilKom jako první operátor Evropy spustil síť tzv. Revize A, která má na svědomí vyšší rychlost internetového připojení.

„Naše stávající hlasové a datové služby využívají již desítky tisíc spokojených klientů a letos se v naší nabídce objeví i mobilní hlas,“ říká Peter Hall, generální ředitel U:fona, a dodává: „Naším krédem je umožnit neomezenou komunikaci opravdu každému, a proto se naši potenciální zákazníci mají na co těšit."

U:fon od začátku nabízí služby s ohledem na finanční možnosti svých zákazníků, jejichž zájem o hlasové i datové tarify roste. U:fon se také profiluje jako cenově nejvýhodnější operátor českého trhu – mimo jiné jako jediný nabízí volání v rámci své sítě pro všechny zákazníky zdarma anebo nejvýhodnější vysokorychlostní mobilní internet v poměru cena/výkon.

Volání výhodněji už jen těžko. Jestliže chce zákazník využít výhod volání s U:fonem, má na výběr ze tří variant U:fonova telefonu s voláním v síti U:fon zdarma. Pro časté volání U:fon nabízí U:fonův telefon za 296 Kč měsíčně, U:fonův úsporný telefon za pouhých 179 Kč měsíčně je tarifem s nejnižším paušálem na trhu pevných linek a konečně U:fon nabízí i svůj Úsporný telefon pro seniory, který přináší dotovaný přístroj za jednu korunu.

Volání s internetem – ideální spojení. Spojení volání a připojení k internetu si zákazníci mohou pořídit za 403 Kč měsíčně, což je cena shodná s poplatkem za používání pevné linky O2 Standard.

PTT. U:fonova vysílačka je první profesionální, dispečerem řízená digitální síť, která nabízí efektivní, bezpečné a komplexní řešení firemní komunikace. Díky vysílačce může být zákazník MobilKomu se svými kolegy nebo obchodními partnery neustále v kontaktu – levně, rychle a spolehlivě.

U:fon a mobilní datové služby. Mobilní datové služby nabízí operátor ve dvou rychlostních variantách. Ve své třídě válcuje mobilní U:fonův fofr internet konkurenci jak v rychlosti připojení, tak cenou. Stačí si vybrat jedno ze tří zařízení společně s tarifem U:fonův fofr internet za 594 Kč a druhý den je zákazník online!

U:fonův internet je nejlevnější neomezené připojení k internetu na českém trhu. Za 237 Kč měsíčně bez nutnosti platit hlasový paušál je vhodný pro základní používání internetu.

Co U:fon na planetě Zemi připravuje?

U:fon se ve druhém roce bude snažit ještě více zatraktivnit nabídku služeb, rozšířit pokrytí a stát se plnohodnotným mobilním operátorem. Během léta přinese U:fon na trh mobilní hlasové služby. CDMA síť Mobilkomu nabízí ve srovnání s GSM vyšší dostupnost služby i v méně přístupných oblastech. S příchodem mobilní telefonie se U:fon stane plnohodnotným mobilním operátorem, čímž může výrazně zamíchat kartami na českém mobilním trhu.

Váš názor Další článek: Gmail: rychlejší, než kdykoliv dříve

Témata článku: Internet, Paraguay, Druhá varianta, První služba, Nejlevnější mobilní telefony, Náročné používání, O2 mobilní telefony, Mobilní telefony levně, Neomezený tarif, Mobilní operátor, Český trh, Vysílačky, Mobilní trh, Nejlevnější varianta, Pevná linka, Dante, Mobilní síť, První zákazník, První planeta, Nejprodávanější mobilní telefony na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 27

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 98


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky