Údaje ze Zlatých stránek budou uloženy v databázích Oracle

PRAHA, Česká republika, 26. června 2006 - Největší český vydavatel tištěných a elektronických telefonních seznamů, společnost MEDIATEL, postaví své klíčové procesy na databázích společnosti Oracle. Každý, kdo bude nyní vyhledávat na internetu některé z více než 310 tisíc firemních a tří milionů soukromých telefonních čísel, získá díky databázi Oracle Database Standard Edition okamžitě přesnou odpověď. S výrobou tištěných seznamů bude společnosti MEDIATEL pomáhat mohutnější řešení Oracle Database Enterprise Edition.
Údaje ze Zlatých stránek budou uloženy v databázích Oracle

Konkurence začíná pronikat neúprosně i do oblasti telefonních seznamů, a tak co možná nejpřesnější a nejrychlejší zodpovězení dotazu je zcela klíčové. Právě tyto vlastnosti nabízí nové řešení, které MEDIATEL bude implementovat. „Od spolupráce se společností Oracle očekáváme zvýšení výkonnosti a spolehlivosti našich informačních systémů, odpovídající výraznému nárůstu požadavků,“ uvedl Pavel Pekař, IT ředitel společnosti MEDIATEL.

„Jsme přesvědčeni, že díky našim databázím bude společnost Mediatel schopna nabídnout uživatelům mnohem kvalitnější a přesnější vyhledávání, než je tomu například v případě některých internetových portálů,“ uvedl Ivan Svoboda, Technology Sales Representative firmy Oracle Czech. Ten navíc upozorňuje, že kromě samotného obchodního přínosu Mediatelu pomohou nové produkty Oraclu i soukromým uživatelům veřejných telefonních sítí, kteří si nyní mohou být jisti, že jejich osobní údaje jsou zcela v bezpečí.

Dalším připravovaným projektem je výstavba datového skladu a nového manažerského informačního systému. Pro tyto uvedené projekty budou využívány produkty Oracle, konkrétně Oracle Database a Oracle Business Intelligence, včetně Oracle Warehouse Builder.

 

O společnosti MEDIATEL

Společnost MEDIATEL, spol. s r.o., byla založena v roce 1991 a je součástí vydavatelské skupiny European Directories S.A. (dříve YBR Group), která sdružuje vydavatele seznamů v České republice, Dánsku, Finsku, Nizozemsku, Polsku, Rakousku, ve Francii, Švédsku, na Slovensku a na Gibraltaru.

MEDIATEL, spol. s r.o., vydává každoročně ve spolupráci s ČESKÝM TELECOMEM, a.s., nebo samostatně více než 70 seznamů a specializovaných katalogů o celkovém ročním nákladu téměř 5,5 milionu výtisků. Spolupracuje i s dalšími telekomunikačními operátory. Mezi hlavní tištěné produkty patří abecedně a oborově řazené oficiální telefonní seznamy Zlaté stránky, vycházející pro všechny kraje České republiky. Jako svůj hlavní elektronický produkt provozuje Zlaté stránky.CZ na adrese www.zlatestranky.cz s aktuální databází 310 000 firemních záznamů, kde je rovněž k dispozici databáze 100 000 firem ve Slovenské republice www.zlatestranky.sk. Pro potřeby domácností vydává ve 42 regionech ČR telefonní seznamy Místní Zlaté stránky. Od roku 1993 MEDIATEL poskytuje také directmarketingové služby (Telemarketing, Pronájem adres, Direct mail, Tvorba a správa databází).

 

O společnosti Oracle
Společnost Oracle (NASDAQ: ORCL) je největší světový dodavatel databázových produktů a přední výrobce podnikového softwaru. Další informace o společnosti Oracle jsou k dispozici na webových stránkách www.oracle.com/cz.

Diskuze (2) | Samsung má nové 2Gbit čipy; budou flashdisky s rychlostí 136MB/s?

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší