Účastníci ArtCampu 2007 se budou učit kreslit s Autodeskem

Účastníci ArtCampu 2007 se budou učit kreslit s Autodeskem

Praha, 28. června 2007 – S využitím produktů AliasStudio či SketchBook Pro od společnosti Autodesk se budou moci ponořit do tajemství digitálního designu účastníci třetího ročníku letní školy umění ArtCamp, který proběhne v červenci 2007 v Plzni. Jedním z kurzů, který se bude konat ve dnech 9. - 13. července, bude totiž Digitální kresba a malba, jež ukáže současné možnosti počítačových nástrojů v této oblasti.

„Použití moderních technologií se dnes nevyhýbá žádnému oboru výtvarného umění, ať volného či užitého, a schopnost využívat možností těchto digitálních nástrojů se stává nezbytným atributem úspěšnosti návrháře v praxi,“ říká Michal Jelínek, Senior Design Consultant ze společnosti Autodesk a jeden z vyučujících tohoto kurzu.  „V průběhu celého týdne budeme chtít účastníky seznámit postupně s různými způsoby využití počítačových nástrojů pomocí ukázek z jednotlivých oborů designu. Ať již produktového, dopravního ale i zábavního, takže bude možné vidět a vyzkoušet si proces tvorby návrhu herních postav, sci-fi objektů, předmětů denní potřeby a nakonec i styling automobilu.“

Koncepce jednotlivých dní kurzu je založena na přibližně dvouhodinové prezentaci daného tématu "naživo" jedním z lektorů, profesionálních designérů. Poté následuje přibližně hodinová přednáška o daném nástroji. Odpoledne bude věnováno vlastní práci za podpory jednoho z lektorů. Účastníci kurzu budou pracovat se softwarem SketchBook Pro a AliasStudio firmy Autodesk, který bude spolu s pracovními stanicemi a tablety Wacom k dispozici po celý kurz.

Kurzy vyučované v rámci ArtCampu 2007 jsou určeny pro širokou veřejnost se zájmem o umění a design a o získání či prohloubení praktických zkušeností v daných oborech při práci v mezinárodním a multikulturním prostředí pod vedením zkušených a renomovaných českých umělců-pedagogů.

Akci ArtCamp 2007 pořádá v rámci rozvoje mezinárodní spolupráce Ústav umění a designu Západočeské univerzity v Plzni. Cílem projektu je pokračovat v úspěšně započaté tradici letních uměleckých škol na ZČU v Plzni, navázat spolupráci se zahraničními uměleckými školami a umožnit krátkodobé působení významných českých i zahraničních pedagogů na UUD. Účastníci letní školy umění si podle svého zájmu a zaměření mohou vybrat z bohaté nabídky jednotýdenních až třítýdenních výtvarných kurzů zaměřených na širokou škálu uměleckých oborů. Pracují v malých skupinách v moderně vybavených ateliérech UUD i mimo ně a k dispozici mají veškeré potřebné vybavení.

Váš názor Další článek: Microsoft posouvá služby Windows Live do druhé generace

Témata článku: Obor, Kurs, Plzeň, Široká veřejnost, Volná tvorba, Celá škála, Wacom, Malý objekt


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 59Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu