U-Turn Media Group a Grupo ADI společně představují mobilní interaktivní turistické průvodce Evropou

Praha, Česká republika, 27. února 2007 – Společnost U-Turn navázala spolupráci s Grupo ADI, významným výrobcem obsahů ve Španělsku, za účelem výroby mobilních interaktivních turistických průvodců. Produkt bude využívat mobilní portály (on device portal) společnosti U-Turn. První průvodce a to Barcelonou byl představen během světového kongresu 3 GSM v Barceloně a obsahuje interaktivní mapy, videa, hlasové komentáře, stejně tak jako textové popisy nejvýznamnějších turistických atrakcí v Barceloně.
U-Turn Media Group a Grupo ADI společně představují mobilní interaktivní turistické průvodce Evropou

Podobné průvodce dalšími městy jako je Londýn, Paříž, Nice, Madrid, Lisabon, Mnichov, Řím, Berlín, Praha,  Florence, Curych, Ženeva, Amsterdam a Brusel budou představeny v nadcházejících měsících.

Pomocí mobilního turistického průvodce má uživatel možnost během svých cest Evropou obdržet informace, které může číst, shlédnout či si poslechnout prostřednictvím všudypřítomného mobilního telefonu. Obsáhlé průvodce a mapy v knižní podobě tak přestávají být pro znalé světoběžníky nutností.

Aktualizace průvodce probíhá v reálném čase, klient má tedy přístup k nejnovějším informacím týkající se  kulturního dění, výstav a dalších místních událostí a to kdykoli se rozhodne cestovat.

Spolupráce se společnostíi Grupo ADI, znovu potvrzuje vysoký  závazek společnosti U-Turn  dodávat majitelům obsahů zařízení, která umožňující  navázat  přímý, dlouhotrvající a přínosný vztah s klienty, bez ohledu na mobilního operátora.  Mobilní portály společnosti U-Turn jsou dostupné na sítích všech operátorů, což znamená, že klient cestující do zahraničí může snadno použít mobilního  průvodce za roamingových podmínek.

„Spolupráce s etablovanou a naprosto pokrokově smýšlející společností, která hledá nové příležitosti v oblasti mobilních zařízení, stejně tak jako zavádění pan-evropských služeb, je pro společnost U-Turn nesmírná  příležitost“, říká Toby Downes, vedoucí marketingu společnosti U-Turn. „Mobilní průvodce je dalším příkladem toho, že společnost U-Turn je schopna doručit uživatelům multimedia v nejlepší možné kvalitě a žádanou interaktivitu“ dodává Downes.

Marc Alcaraz, generální ředitel společnosti Grupo ADI zmiňuje: ”Je to náš první projekt v oblasti mobilních zařízení a nesmírně nás těší, že je to právě společnost U-Turn, se kterou máme možnost  spolupracovat. Zasílání  našeho obsahu klientům kdekoli na cestách prostřednictvím handsetu či PDA pokládáme za výborný způsob, jakým lze rozšířit náš dosah a zároveň nalézt nové obchodní příležitosti”, shrnuje Alcaraz.

Mobilní průvodce  budou k dispozici v několika jazykových mutacích a  doručovány na bázi jednoduchého mechanismu „text to short code“ – odeslaním jednoduché sms zprávy. Průvodce jsou momentálně kompatibilní s mobilními operačními systémy Windows, Java a Symbian.

Ceny mobilních průvodců zatím nejsou stanoveny,  velmi pravděpodobné je však zavedení modelu měsíčního předplatného. V budoucnosti bude k dispozici rovněž bezplatná verze fungující na modelu inzercí, kdy uživatel před přístupem k turistickým informacím  shlédne reklamu obchodníků, hotelů či restaurací.

Témata článku: Hudba, filmy, seriály, Brusel, Madrid, Nadcházející aktualizace, Jednoduchá cesta, Florenc, Zavedení předplatného, Amsterdam, Měsíční předplatné, Nice, Vysoký dosah

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje