TZ - JOYCE ČR uvádí nový VoIP telefon WELL 3130IF - jedinečný svou vybaveností routerem a firewallem

Firma JOYCE ČR, výhradní dovozce komunikačních zařízení značek ASUS a WELL pro Českou a Slovenskou republiku, uvádí na trh nový VoIP telefon WELL 3130IF, který je jedinečný svou vybaveností routerem a firewallem!
TZ - JOYCE ČR uvádí nový VoIP telefon WELL 3130IF - jedinečný svou vybaveností routerem a firewallem

Jedná se o nástupce velmi oblíbeného IP telefonu WELL 8820IP, který získal mnohá ocenění. Oproti němu však přináší WELL 3130IF ještě další vylepšení.

WELL 3130IF je unikátní tím, že je vybaven funkcemi NAT, DHCP serveru a firewallem. Připojením tohoto telefonu tak uživatel získá:
1)
 možnost volat levněji přes VoIP
2) možnost
zabezpečit své internetové připojení firewallem proti útokům z internetu
3) možnost připojit k internetu i jiná zařízení (PC, IP síť atd.) bez nutnosti nákupu samostatného routeru či provozování softwarového proxy serveru na jednom stále zapnutém PC nebo nutnosti pořizování dalších IP adres (nehledě k tomu, že tato možnost není u každého internetového poskytovatele možná).
Je tedy ideálním produktem pro ty, kteří chtějí nejen telefonovat přes internet, ale i jednoduše připojit více zařízení k internetu. 

Oproti svému předchůdci se zvýšila i univerzálnost použití produktu tím, že podporuje protokoly SIP i H.323 v rámci jednoho firmwaru. Není tedy třeba při případné změně operátora v rámci těchto protokolů měnit telefon či přehrávat firmware.

Jak je patrné z obrázku, WELL 3130IF má moderní líbivý design, který vynikne jak v prostředí domácnosti tak i kanceláře. Telefon má přehledné ovládání, které zvládne doslova každý. Telefon vyniká velmi dobrou hlasovou kvalitu. 

Stejně jako předchozí model má telefon implementovanou funkci QoS (DSCP/VLAN). Funkce Vám umožní identifikovat hlasové pakety a takto upřednostnit VoIP hovory před běžným datovým tokem = preference kvality telefonního hovoru např. před rychlostí stahování dat do PC.

WELL 3130IF disponuje adresářem až pro 99 záznamů a má v paměti seznam posledních 80-ti volaných čísel80-ti příchozích volání a 80-ti zmeškaných volání = uživatel má k dispozici přehled o volání, na který jsou lidé zvyklí z mobilních telefonů.

Telefon má dva ethernetové porty. WAN port je určen pro připojení k internetové konektivitě, druhým LAN konektorem připojíte VoIP telefon do síťové karty počítače nebo přes HUB/switch do LAN sítě. Telefon se připojí pomocí ethernetového rozhraní k IP síti, která má konektivitu k internetu. V telefonu se nastaví registrační údaje pro připojení k VoIP operátorovi. Konfigurace VoIP telefonu se provádí pomocí přehledného webového rozhraní, klávesnici telefonu nebo i přes Telnet. Následně si telefon naváže spojení a pak už je možné využívat VoIP telefonii v rozsahu možností daného VoIP operátora. Vždy je možné volat si zdarma s účastníky, kteří jsou připojení ke stejnému VoIP operátorovi.

Doporučená koncová cena produktu WELL 3130IF bude přibližně: 1.740,- Kč bez DPH, resp. 2.277,- Sk bez DPH

Váš názor Další článek: HD DVD přehrávač pro XBox 360 překvapí cenou

Témata článku: Internet, DHCP, Strong, Well, Telefon, Sip

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší