Tým ICZ se zúčastní profesionální série závodů v yachtingu

Praha, 10. května 2007 – Včera odpoledne proběhl v Yacht Clubu CERE v Praze 4 – Podolí slavnostní křest šesti plachetnic, které budou od poloviny května soutěžit v nové profesionální sérii jachtařských závodů Melges 24 Yachting Tour. Jednu z devíti zúčastněných firemních posádek bude tvořit i tým společnosti ICZ, předního českého dodavatele softwarových a síťových řešení, který již v minulosti v několika podobných závodech uspěl.

„Projekt Melges 24 Yachting Tour přinese do České republiky profesionální jachting, který by měl být díky leasingové formě financování dostupný širšímu okruhu zájemců. Pro naši posádku půjde nejen o velký sportovní zážitek, ale i o příležitost k opětovnému prokázání naší týmové spolupráce,“ řekl Zdenek Jirkovec, předseda představenstva společnosti ICZ a současně kapitán její jachtařské posádky.

Součástí slavnostního odpoledne, na kterém bylo pokřtěno šest plachetnic Melges 24, byl i exhibiční závod osobností z oblasti sportu, politiky, kultury a show businessu. Ty byly současně kmotry nových plachetnic. Byli mezi nimi například režisér Jan Hřebejk, spisovatel Michal Viewegh, herec Marek Taclík, zpěváci Daniel Hůlka a Sámer Issa nebo modelky Lejla Abasová, Radka Kocurová a Lucie Váchová. Vítězem exhibičního závodu se nakonec stala pětičlenná posádka v čele s předním českým závodníkem v jachtingu Radkem Smetanou či krasobruslařem Tomáš Vernerem.

Melges 24 Yachting Tour je sérií pěti jachtařských závodů ve třídě plachetnic Melges 24, které proběhnou v období od května do října letošního roku. Jedním ze závodů v sérii bude i mezinárodní Mistrovství České republiky 2007, kde se očekává účast až 15 závodních plachetnic z Česka i zahraničí. Mezi favority celé série patří posádka ICZ, která vyhrála například loňský ročník závodu plachetnic IT & Media Regatta nebo první ročník Memoriálu Jakuba Dosoudila.

Váš názor Další článek: Fujitsu uvede 2,5" pevný disk s kapacitou 250 GB

Témata článku: , , , ,