Tým ICZ se zúčastní profesionální série závodů v yachtingu

Praha, 10. května 2007 – Včera odpoledne proběhl v Yacht Clubu CERE v Praze 4 – Podolí slavnostní křest šesti plachetnic, které budou od poloviny května soutěžit v nové profesionální sérii jachtařských závodů Melges 24 Yachting Tour. Jednu z devíti zúčastněných firemních posádek bude tvořit i tým společnosti ICZ, předního českého dodavatele softwarových a síťových řešení, který již v minulosti v několika podobných závodech uspěl.
Tým ICZ se zúčastní profesionální série závodů v yachtingu

„Projekt Melges 24 Yachting Tour přinese do České republiky profesionální jachting, který by měl být díky leasingové formě financování dostupný širšímu okruhu zájemců. Pro naši posádku půjde nejen o velký sportovní zážitek, ale i o příležitost k opětovnému prokázání naší týmové spolupráce,“ řekl Zdenek Jirkovec, předseda představenstva společnosti ICZ a současně kapitán její jachtařské posádky.

Součástí slavnostního odpoledne, na kterém bylo pokřtěno šest plachetnic Melges 24, byl i exhibiční závod osobností z oblasti sportu, politiky, kultury a show businessu. Ty byly současně kmotry nových plachetnic. Byli mezi nimi například režisér Jan Hřebejk, spisovatel Michal Viewegh, herec Marek Taclík, zpěváci Daniel Hůlka a Sámer Issa nebo modelky Lejla Abasová, Radka Kocurová a Lucie Váchová. Vítězem exhibičního závodu se nakonec stala pětičlenná posádka v čele s předním českým závodníkem v jachtingu Radkem Smetanou či krasobruslařem Tomáš Vernerem.

Melges 24 Yachting Tour je sérií pěti jachtařských závodů ve třídě plachetnic Melges 24, které proběhnou v období od května do října letošního roku. Jedním ze závodů v sérii bude i mezinárodní Mistrovství České republiky 2007, kde se očekává účast až 15 závodních plachetnic z Česka i zahraničí. Mezi favority celé série patří posádka ICZ, která vyhrála například loňský ročník závodu plachetnic IT & Media Regatta nebo první ročník Memoriálu Jakuba Dosoudila.

Váš názor Další článek: Fujitsu uvede 2,5" pevný disk s kapacitou 250 GB

Témata článku: Tour, Závodník, Závodní tým, Regatta, Mezinárodní tým

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší