Tým Ázerbájdžánu zvítězil v soutěži HP Global Business Challenge

 Tým Ázerbájdžánu zvítězil v soutěži HP Global Business Challenge

Praha, Česká republika, 22. srpen 2007 – V České republice se konalo vůbec poprvé finále již dvanáctého ročníku celosvětové soutěže HP Global Business Challenge. První místo obsadil tým Ázerbájdžánu, ve složení Irina Lesnyak (19) a Azer Ismayilov (20), kteří si odnesli první cenu – 3 000 dolarů.

Finálové kolo soutěže se uskutečnilo v sídle společnosti HP v Praze a zúčastnily se ho týmy z Argentiny, Ázerbájdžánu, Kanady, Číny, Litvy a Ruska. Vyvrcholilo tak snažení více než 1 470 studentů ve 374 týmech ze 16 zemí světa, kteří již od jara soupeřili v úvodních kolech soutěže s vědomím, že do finále se může probojovat pouze šestnáct studentů z osmi týmů. Finalisté získali několikadenní pobyt v Praze, kde se utkali ve svých obchodních dovednostech se svými největšími soupeři.

Mezinárodní soutěž HP Global Business Challenge oslovuje a motivuje studentské týmy, aby vytvořili sérii rozpočtování, která má poté zajistit co nejlepší výsledky hypotetického podnikání v období jednoho a půl roku až dvou let. Rozpočet má zahrnovat kapitálové investice, výzkum a rozvoj, cenovou strategii, marketing a výrobu.

„HP si je vědomo potenciálu při vytvoření spolupráce s organizacemi, jako je Junior Achievement. Díky takovým projektům můžeme podporovat inovace, různorodost a všeobecnou spolupráci mezi budoucími podnikateli,“ řekl Milan Prypoň, generální ředitel společnosti Hewlett-Packard, s.r.o.
Soutěže HP Global Business Challenge, sponzorované HP a organizované společností Junior Achievement (JA) Worldwide, se účastní studenti, kteří soutěží v prostředí JA Titan™. Jedná se o propracovaný online program pro středoškoláky, v němž si účastníci mohou vyzkoušet řízení virtuální společnosti na pozici CEO a CFO. Studenti si procvičují rozhodující ekonomická a marketingová rozhodnutí tím, že využívají interaktivní internetovou simulaci společností, které soupeří na globálním trhu. JA Titan má nastavenu simulaci až do roku 2030, dokáže tedy studentům přiblížit možnou budoucnost jejich virtuálního podniku: ukazuje jim bezprostřední praktické dopady rozhodnutí, které studenti učiní během řízení úspěšného mezinárodního podniku.

„Tato soutěž je velkou příležitostí pro všechny studenty – mohou si vyzkoušet rozhodování v pozici CEO a ověřit v praxi podnikatelské znalosti, které se naučili od JA Titan,“ dodává Gerald M. Czarnecki, prezident a CEO společnosti JA Worldwide. „HP GLOBAL BUSINESS CHALLENGE rovněž poskytuje studentům jedinečnou příležitost, aby se setkali se svými podnikatelskými protějšky z celého světa, a pomáhá jim připravit se na práci ve světové ekonomice.“

Váš názor | Nedávné velké aktualizace Windows Vista jsou už na Windows Update

Témata článku: Challenge, Milan, Achievementy, Mezinárodní tým, Milano, Junior, Global, Virtuální svět, Titan, Studenti, Argentina

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší