Týden vědy a techniky potřetí v síti CESNET2

Týden vědy a techniky potřetí v síti CESNET2

Sdružení vysokých škol a Akademie věd České republiky CESNET se už potřetí v řadě stalo jedním z partnerů Týdne vědy a techniky. Jeho devátý ročník, jehož motto zní: „Jaký je náš svět“, proběhne v největších českých a moravských městech od 2. do 8. listopadu letošního roku. Vybrané přednášky bude CESNET přenášet on-line do Internetu prostřednictvím národní sítě pro vědu a výzkum CESNET2, kterou dlouhodobě buduje a rozvíjí. On-line přenosy přednášek ze tří míst v Praze – z Akademie věd České republiky, z Městské knihovny v Praze a z Muzea Policie České republiky – mohou zájemci sledovat na adrese: http://prenosy.cesnet.cz/. Videoarchiv přednášek Týdne vědy a techniky bude k dispozici na adrese: http://videoserver.cesnet.cz/videoarchiv.php.

Přednášky pro širokou veřejnost tvoří jednu z hlavních částí programu Týdne vědy a techniky. Přední vědci z Akademie věd ČR, univerzit i dalších výzkumných institucí v nich přiblíží výsledky svých vědeckých projektů i nejnovější výzkumné trendy a objevy. Součástí Týdne vědy a techniky jsou i četné výstavy, prezentace, semináře a podobně.

Badatelé z Brna, Českých Budějovic, Olomouce, Ostravy a Prahy navíc připravili bohatou nabídku exkurzí, během nichž představí své výzkumné projekty a předvedou nejmodernější vědecké přístroje a experimenty. Podrobný program naleznete na adrese: http://www.tydenvedy.cz.

Další článek: Nový Firefox „Namoroka“ 3.6 Beta 1 se vzhledem Lady Gaga

Témata článku: Olomouc, Motto, Moto 360, Moto

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší