TÜV SÜD certifikuje Evropskou centrální banku

TÜV SÜD certifikuje Evropskou centrální banku

Evropská centrální banka (ECB) získala jako první centrální banka na světě certifikaci ISO/IEC 20000 za vynikající řízení IT služeb (ITSM – IT service management). Centrální oddělení informačních systémů banky prošlo před udělením tohoto certifikátu komplexním auditem a hodnocením společnosti TÜV SÜD. ISO/IEC 20000 je celosvětový standard specificky zaměřený na ITSM, který popisuje integrovaný soubor řídicích procesů pro efektivní poskytování IT služeb podniku a jeho zákazníkům.

Dr. Klein, Chief Financial Officer společnosti TÜV SÜD, při udělení certifikátu pochválil ECB za její detailní přístup k zavádění nových služeb a za vynikající řízení IT: „Když se dívám na podnikové procesy v centrální bance – porovnávání, přípravu a komunikaci dat souvisejících s ekonomikami jednotlivých členských států – je evidentní, že takové procesy by bez účinné a efektivní podpory IT nebyly možné. V tomto kontextu není certifikace jednorázovou událostí. Spouští proces kontinuálního zlepšování, jehož prostřednictvím získá ECB konkurenční výhodu.“

Hans-Gert Penzel, generální ředitel informačních systémů v ECB poznamenal, že díky certifikaci si mohou být interní i externí zainteresované strany jisty tím, že centrální oddělení informačních systémů je schopno poskytovat účinné a efektivní IT služby využívající ty nejlepší postupy v odvětví.

Udělení certifikátu je zásadním milníkem Programu zlepšování služeb ECB; pozitivně přispělo ke spokojenosti interních zákazníků a uživatelů a přineslo přímé finanční benefity. "V České republice nabízíme a provádíme certifikace systému managementu IT služeb podle ISO/IEC 20000-1, například i u významného centrálního orgánu státní správy, certifikace systému managementu bezpečnosti informací podle ISO/IEC 27001 nebo také certifikace kvality služeb eshopů," doplnil Ing. Roman Prášek, Ph.D., gestor pro oblast bezpečnosti informací TÜV SÜD Czech, české pobočky korporace TÜV SÜD.

Témata článku: Klein, Detailní informace, Státní podnik, Benefit

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje