TÜV potvrzuje vysokou kvalitu bezpečnostního softwaru Norton

Mnichov, 18. ledna 2007 – Uživatelé aplikací Norton Internet Security 2007 a Norton Antivirus 2007 mají jistotu, že ve svých počítačích mají ověřenou kvalitu. Technická inspekční agentura (TÜV) v německé spolkové zemi Sársko oběma programům oficiálně udělila „Certifikaci TÜV pro antivirovou ochranu“ a „Certifikaci TÜV pro bezpečnostní sadu“. V rámci procesu schvalování byl software podroben rozsáhlým testům, které prováděli nezávislí experti ve společnosti tekit Consult GmbH.
TÜV potvrzuje vysokou kvalitu bezpečnostního softwaru Norton

Bezpečnostní programy Norton Internet Security 2007 a Norton Antivirus 2007 prošly přísným podrobným testováním ve společnosti tekit Consult GmbH/TÜV Saarland, které prověřilo jejich účinnost. V rámci testování byl simulován každodenní provoz v síti s přístupem k Internetu a oba produkty musely identifikovat a odstranit širokou řadu škodlivých programů. Jako standard byl použit aktuální referenční seznam počítačových virů rozšířených v Internetu (tak zvaný „wild list“): oba programy zaznamenaly 100% úspěšnost.

Kromě ověření funkcí vyhledávání virů musela sada Norton Internet Security 2007 odrážet různé typy útoků hackerů, zjišťovat a blokovat phishingové weby a ovládat přístup nainstalovaného softwaru do sítě. Sada programů všechny tyto požadavky úspěšně splnila. Software poskytuje maximální zabezpečení dokonce i při výchozím nastavení. Uživatel tudíž nemusí vynakládat čas a peníze na složitou konfiguraci. Aplikace Norton Internet Security a Norton AntiVirus splňují také další početné podmínky pro udělení certifikace TÜV. Software lze například přizpůsobit různým požadavkům uživatelů.

Dobrovolně získaná schválení TÜV „Testovaný antivirový software“ a „Bezpečnostní sada s certifikací TÜV“ označují spolehlivost, bezpečnost a kvalitu.

Aplikace Norton AntiVirus 2007 také proaktivně odráží dosud neznámé varianty celých skupin červů a virů bez potřeby samostatných signatur pro každý jednotlivý škodlivý program. Aplikace navíc obsahuje významná zlepšení, která se týkají identifikace a odstranění skrytých virových nástrojů a spywaru. V bezpečnostní sadě Norton Internet Security 2007 se spojuje aplikace Norton AntiVirus 2007 s dalšími důležitými funkcemi: brána firewall se z velké části konfiguruje automaticky a téměř úplně byly potlačeny výstražné zprávy. Mezi nové funkce patří nástroj pro ochranu před phishingem, jehož úkolem je v reálném čase zjišťovat podvodné internetové servery. Tento prostředek varuje uživatele před návštěvou pochybných (phishingových) webů. Nástroj poskytuje uživatelům internetového bankovnictví a internetových aukcí lepší ochranu před možnou krádeží důvěrných informací prostřednictvím webu, například dat, která se týkají kreditních karet, účtů a přístupu, jako jsou hesla, kódy PIN a čísla TAN. Verze 2007 mají ve srovnání se svými předchůdci mnohem nižší nároky na systémové prostředky; úplné prověření systému a spuštění počítače vyžaduje méně času.

Diskuze (1) Další článek: Doporučené koncové ceny Windows Vista (dle informací z Microsoftu)

Témata článku: Software, Internet, Norton, Neznámá aplikace, Wild, Podrobné testování, Složité heslo, Systémový prostředek, Neznámý pin, Složitá část, Norton Internet Security, Různé požadavky, Gmbh, Výchozí vyhledávání

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší