Tržby i provozní zisk ACTIVE 24 v roce 2012 stouply

Tržby i provozní zisk ACTIVE 24 v roce 2012 stouply

Úspěšný rok má za sebou společnost ACTIVE 24. Jeden z největších českých registrátorů domén a poskytovatelů webhostingu dosáhl loni o 1,5 % vyšších tržeb než v roce 2011, provozní zisk meziročně vzrostl dokonce o 33,8 %.

Celkové tržby ACTIVE 24 činily v roce 2012 109 mil. Kč. Oproti roku 2011, kdy společnost dosáhla tržeb 107,5 mil. Kč, se jedná o 1,5% nárůst. Řádově výše pak vzrostl provozní zisk. Ten v loňském roce činil 23,6 mil. Kč oproti 17,6 mil. o rok dříve, meziročně tak jde o 34 % nárůst.

„Loni se nám podařilo znatelně zvýšit efektivitu fungování společnosti. Díky tomu vzrostl provozní zisk o více než třetinu i přesto, že růst tržeb byl spíše mírný. V rámci doménového a webhostingového trhu, který je typický setrvale klesajícími cenami a rostoucí konkurencí, považujeme tento růst za velký úspěch,“ komentoval obchodní výsledky Petr Šmída, generální ředitel ACTIVE 24.

Co se týče trendů, které byly pro rok 2012 typické, mezi zákazníky rostl zájem o .cz a .sk domény, zájem o většinu ostatních koncovek spíše stagnoval nebo klesal. „Na celém trhu je znát, že se šetří, v našem segmentu to není jinak. Proto se zákazníci častěji než dřív spokojí s jednou základní koncovkou pro svoji doménu a další varianty již nepřikupují,“ komentuje trend marketingový ředitel ACTIVE 24 František Grunt.

V oblasti firemních řešení doplnil klasický sdílený hosting také multihosting, kdy je možné pod jedním účtem a v rámci jednoho hostingu hostovat několik domén najednou a ušetřit tak na nákupu jednotlivých hostingových balíčků.

Dalším trendem, který jde ještě nad rámec multihostingu, je neomezený hosting, kdy zákazník za jedny peníze dostane neomezené možnosti využití sdíleného prostoru, tedy například neomezený prostor, počet databází, počet hostovaných domén a dalších parametrů.

Naopak medializované cloudové řešení se zatím jako trend označit příliš nedá, alespoň co se týká klasického sdíleného hostingu. „Zákazníci ho nevyžadují a zatím to nevypadá, že by výhledově nahradil klasické hostingové nebo multihostingové nabídky,“ říká k tomu František Grunt.

Nejprodávanější doménové koncovky 2012

  1. .cz
  2. .eu
  3. .sk
  4. .com
  5. .net

Největší skokani mezi koncovkami

  1. .co (+400 %)
  2. .se (+283 %)
  3. .es (+66 %)
Další článek: Office 2013 zamíří do prodeje nejspíše už zítra

Témata článku: Active, Grunt, 24, Klasický cloud, Největší nákup


Určitě si přečtěte

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 34

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 48

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky