TrustPort uvádí dva přenosné antivirové produkty

TrustPort uvádí dva přenosné antivirové produkty

Mnozí uživatelé běžně používají pro svou práci a zábavu více počítačů, například jeden v domácnosti, druhý v zaměstnání a třetí v internetové kavárně. Nevýhodou přitom je, že se na každém počítači setkávají s odlišnou softwarovou výbavou a odlišným uživatelským nastavením. Velmi vhod proto přicházejí řešení, nabízející možnost nosit své aplikace a nastavení s sebou na flash disku. Do hry více než kdy předtím vstupuje bezpečnost přenosných médií.

Společnost TrustPort patří na poli přenosného bezpečnostního softwaru mezi průkopníky. Jak TrustPort Antivirus 2009, tak TrustPort PC Security 2009 zahrnují od svého uvedení na trh funkci vytvoření mobilního USB antiviru. Ten pak lze použít nejen k ochraně samotného flash disku, ale také k antivirové kontrole libovolného hostitelského počítače.

TrustPort nyní vychází vstříc zákazníkům, kteří vyžadují antivirový software k použití na svém přenosném médiu, ale nechtějí si zatím pořizovat základní verzi produktu TrustPort Antivirus. Na trh vstupují nové produkty TrustPort Antivirus USB Edition a TrustPort Antivirus U3 Edition, určené právě pro tyto zákazníky.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

„Naše nové produkty přinášejí do oblasti ochrany dat tolik potřebnou mobilitu,“ komentuje Marcela Parolková, vedoucí obchodního oddělení společnosti TrustPort. „Obchodní partneři i koncoví zákazníci se mohou těšit na kvalitní software za bezkonkurenční ceny.“

TrustPort Antivirus USB Edition zahrnuje výhody základní verze antiviru, jako jsou klasické skenování, heuristická analýza, test virtuálním počítačem nebo automatické skenování nově připojených jednotek. Zajišťuje rezidentní ochranu flash disku, provádí na vyžádání kontrolu disků a složek hostitelského počítače.

TrustPort Antivirus U3 Edition je určen výhradně pro U3 smart disky. Jde o speciální verzi USB flash disku, umožňující majiteli nosit své aplikace stále s sebou a používat je na libovolném počítači s USB rozhraním. TrustPort Antivirus U3 Edition je jedním z prvních antivirových řešení pro tuto platformu. Od produktu TrustPort Antivirus USB Edition se odlišuje kompatibilitou se správcem programů U3 Launchpad, který se dodává na každém U3 smart disku.

Oba nové produkty budou podobně jako základní verze antiviru k dispozici v několika lokalizacích. Uživatelé si mohou vybrat mezi českou, anglickou, německou, španělskou a italskou jazykovou mutací.

Váš názor Další článek: Yahoo se propadlo do červených čísel, ale má šanci vstát z mrtvých

Témata článku: USB flash disky, Flash disk, Základní verze, Launchpad, Nabízející uživatel, USB Flash, Základní nastavení, USB Disk

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší