TrustPort světovou jedničkou na trhu antivirů

18. října 2009
Ke stažení: Virtuálně na PC
TrustPort světovou jedničkou na trhu antivirů

TrustPort Antivirus nechal za sebou všechny konkurenční produkty v říjnovém srovnávacím testu renomovaného časopisu Virus Bulletin. Dosáhl nejvyšší detekce nejen při klasickém skenování s použitím virové databáze, ale také při heuristické analýze potenciálně nebezpečného softwaru. TrustPort patří dlouhodobě ke špičce ve vývoji antivirových řešení, což výsledek tohoto testu potvrzuje.

Do říjnového testu bylo zařazeno celkem pětadvacet výrobců se svými antivirovými produkty, včetně nejznámějších světových značek. Při testování kontroly na vyžádání odhalil TrustPort Antivirus 100 % virů, červů a polymorfních virů a 97,97 % trojanů. Podobně úspěšný byl produkt při testování rezidentní ochrany, kdy detekoval 100 % virů, červů a polymorfních virů a 96,81 % trojanů.

„Detekční poměry dosáhly stratosférické úrovně, ve většině oblastí se přiblížily k dokonalosti, byly nejvyšší ze všech účastníků říjnového testu, a to ve všech týdnech reaktivního a proaktivního testování,“ píše o produktu TrustPort Antivirus v závěrečné zprávě John Hawes z Virus Bulletinu. „Při této kvalitě…, nevykoupené falešnými poplachy, jak by někdo mohl očekávat, si TrustPort rozhodně zaslouží ocenění VB100.“

Schopnosti hodnoceného softwaru byly testovány na čtyřech sadách malwaru. První tři sady obsahovaly virové vzorky, nasbírané ve třech týdnech před přijetím softwaru k testování, poslední sada zahrnovala škodlivé kódy, které se objevily během jednoho týdne po předání softwaru. Otestována tak byla jak reaktivní detekce, postavená na aktualizacích virové databáze, tak proaktivní detekce, využívající generické a heuristické metody.

Pro komparativní test poskytl TrustPort novou verzi svého klíčového produktu, TrustPort Antivirus 2010, která bude uvedena na trh spolu s produktem TrustPort PC Security 2010 do konce října. Světlo světa již během září spatřily produkty TrustPort USB Antivirus 2010, TrustPort U3 Antivirus 2010, TrustPort Net Gateway 5.4 a TrustPort WebFilter 5.4.

„Naše antivirové produkty používají kombinaci více skenovacích motorů, která nám trvale zajišťuje nadprůměrnou úspěšnost při odhalování škodlivých kódů,“ komentuje výsledek srovnávacího testu Vladislav Němec, ředitel společnosti TrustPort. „Neustálé vylepšování naší antivirové technologie nyní přináší své ovoce v podobě čelného umístění v tomto prestižním testu.“

Oceněná antivirová technologie není jen základem TrustPort Antiviru, ale také řešení TrustPort PC Security pro ucelenou ochranu osobních počítačů a řešení TrustPort Net Gateway pro ochranu podnikových sítí na vstupním bodu. Likvidace virů, červů, trojanů a spywaru ovšem není jedinou oblastí, ve které výrobce přináší špičkovou kvalitu. TrustPort implementuje ve svém softwaru také prvotřídní technologie antispamu, webového filtrování a kryptografie.

Další článek: Ke stažení: Virtuálně na PC

Témata článku: Němec, Škodlivé světlo, Srovnávací test, Gateway, Renomovaný výrobce, Úspěšný test

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší