TrustPort spustil blog o bezpečnosti

TrustPort spustil blog o bezpečnosti

TrustPort, přední výrobce bezpečnostního softwaru, dnes oznamuje spuštění nových stránek TrustPort Security Blog.Smyslem těchto stránek je poskytnout čtenářům zasvěcený pohled na nejnovější trendy, na vývoj v detekci hrozeb a na otázky analýzy rizik. Cílem je také poskytování doporučení, jak zůstat v bezpečí při surfování na internetu. Blog bude pestrý mimo jiné i díky různorodosti autorů, zaměstnanců firmy TrustPort, kteří budou pravidelně svými články blog obohacovat.

„Vzhledem k tomu, že neustále objevujeme a vyvíjíme nové cesty, jak vás na internetu chránit, rád bych se spolu s mým týmem o tyto poznatky s vámi podělil právě formou blogu,” píše Vladislav Němec, generální ředitel firmy TrustPort, ve svém úvodním příspěvku. Pokračuje vysvětlením, proč je společnost přesvědčena o své kompetenci psát zasvěceně o internetové bezpečnosti: „Ačkoli všichni vypadáme mladě, většina z nás se řadí k veteránům v oblasti bezpečnostního softwaru. Jsme opravdu zapáleni pro to, co děláme.

Důležitým cílem této webové stránky je poukázat na současné počítačové hrozby a nebezpečné chování online. “Rádi bychom pomohli lidem používat online služby s jistotou, která bude založena na informovanosti, nikoli na neznalosti“, podotýká Jakub Truschka, marketingový specialista firmy TrustPort. „Je snadné cítit se bezpečně, pokud člověk nemá tušení o skrytém nebezpečí, ale jen do té doby, než narazí na zeď.“ Ve stále více propojeném světě může mít nedostatečné zabezpečení fatální následky.

Minulý rok ukázal, že společnost TrustPort udělala velké kroky ve vývoji bezpečnostního softwaru, kdy její produkty získaly ocenění a certifikace třetích stran. Nezávislá laboratoř AV-Comparatives nedávno testovala dvacet antivirových produktů a jejich schopnost detekovat potenciálně nechtěné aplikace. TrustPort Antivirus identifikoval 99,5 % vzorků v testu a získal tak pomyslnou bronzovou medaili.

Oceněné produkty firmy TrustPort samozřejmě nebudou hlavním tématem nového TrustPort Security Blogu. Stránky budou přinášet aktuální pohledy na témata jako je ochrana soukromí, phishing, ochrana dětí online, internetové bankovnictví a podobně. Cílem blogu je, aby byl nejen informativní, ale i zábavný. Čtenáři mohou navíc diskutovat o svých názorech na bezpečnostní otázky, hrozby a řešení.

Témata článku: Důležitý poznatek, Webový specialista, Nové doporučení, Snadná cesta, Fatální následek, Němec, Nejnovější trend

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje