Třikrát Allot: plná kontrola síťového provozu a nové služby

Třikrát Allot: plná kontrola síťového provozu a nové služby

Společnost Allot představuje trojici nových verzí svých stěžejních produktů. Jmenovitě jde o aplikace NetXplorer (management, monitorování sítě a reporting), Subscriber Management Platform (řízení kvality služby dle potřeb jednotlivých uživatelů) a NPP (NetXplorer Provisioner). Souběžné uvedení trojice vzájemně se doplňujících produktů přináší v oblasti monitorování a sledování síťového provozu zcela nové možnosti.

Největší změny se dotkly aplikace NetXplorer (vydané verze NX8.1.0). NetXplorer může nyní běžet nejen na Windows XP a 2003, ale i na Linuxu. Byla výrazně posílena bezpečnost – komunikace je šifrována pomocí HTTPS. Nově je možné i automaticky stahovat signatury nových protokolů (tzv. protocols pack) bez potřeby upgrade firmware. Zejména ISP a operátoři pak ocení celou řadu nových reportů, které poskytují zajímavý pohled na využití jejich služeb a sítě.

SMP (subsriber management platform) umožňuje nyní nejen monitorovat a řídit jednotlivé uživatele podle přednastavených profilů (tiered services), ale i omezit množství přenesených dat za den i za měsíc (qouta/FUP). Proti starší verzi, která podporovala až 1 milión uživatelů, podporuje verze SMP81 až 15 miliónů uživatelů.

Zcela novým produktem je pak NPP (NetXplorer Provisioner), který umožňuje virtualizaci NetEnforcerů. Jednotliví uživatelé mohou přistupovat přes webové rozhraní a monitorovat a/nebo i nastavovat pouze svá pravidla resp. profily.Pro operátory to je zajímavý nástroj jak nabídnout atraktivní „managed services“ pro podniky i menší ISP. V podnikové sféře nabídne tento nástroj snadnější řízení vlastního segmentu sítě.

Témata článku: Bezpečnost, Reporting, Subscriber, Nový management, Milión uživatelů, Jednotlivý uživatel, Jednotlivý produkt, Jednotlivé verze

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí