Třetí německý operátor si na pomoc s pokrytím budov a metra vybral Optimux-34

Třetí německý operátor si na pomoc s pokrytím budov a metra vybral Optimux-34

Třetí největší německý mobilní operátor E-plus si pro zajištění pokrytí veřejných budov signálem své sítě vybral zařízení Optimux-34 společnosti RAD Data Communications. Mobilní operátor hledal řešení, jak signálem své sítě pokrýt metro, obchodní centra, sportoviště a další veřejně přístupné budovy. Zařízení Optimux-34 je multiplexor pro optické sítě, s jehož pomocí lze vystavět infrastrukturu pro lepší pokrytí budov signálem celulárních mobilních sítí.

Problémem při šíření signálu mobilních sítí v budovách a pod zemí je, že zdi a konstrukce budov znemožňují bezproblémové šíření signálu mobilních sítí. Proto je potřeba vybudovat uvnitř těchto prostor infrastrukturu založenou na tzv. „mikrobuňkách“. Tyto mikrobuňky jsou v uzavřených částech budov, např. na patře obchodního centra, vytvářeny pomocí antén.

Optimux-34 pomohl operátorovi v situaci, kdy je většina telekomunikačních zařízení vybavena digitálním rozhraním E1 místo optického. Právě tuto situaci lze řešit pomocí výše uvedeného multiplexoru.

E-Plus Group je např. jediným mobilním poskytovatelem signálu mobilní sítě v hamburském metru.

Váš názor | BitDefender: Bouřlivý červ úřadoval i v březnu

Témata článku: Signál, Mobilní operátor, Šíření, Budova, Mobilní síť

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší