Trend Micro uvádí na trh SafeSync pro snadné zálohování dat online, jejich synchronizaci a sdílení s ostatními uživateli

Trend Micro uvádí na trh SafeSync pro snadné zálohování dat online, jejich synchronizaci a sdílení s ostatními uživateli

Trend Micro SafeSync nabízí snadné zálohování online, zabezpečený přístup k datům z libovolné lokality, synchronizaci souborů na různých zařízeních připojených k Internetu v reálném čase a sdílení souborů s přáteli a příbuznými.

Společnost Trend Micro Incorporated (TSE: 4704), globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, dnes oznámila první samostatný produkt, který vzešel z akvizice firmy Humyo, předního poskytovatele synchronizace dat a online úložišť.

Trend Micro SafeSync je snadno ovladatelné, ale technicky propracované řešení, které nabízí zabezpečený osobní cloud pro jednotlivé spotřebitele. Zahrnuje automatické zálohování a datovou synchronizaci souborů se zabezpečeným centrálním online úložištěm pro různé počítače a zařízení připojená k Internetu. Výsledkem je vynikající uspořádání dat a eliminace manuálního přesunu souborů z jednoho PC na jiné, který je časově náročný a může při něm docházet ke ztrátě dat. S pomocí webového prohlížeče mohou spotřebitelé manipulovat s důležitými soubory, přistupovat k nim a sdílet je kdykoli a kdekoli. Případně si mohou stáhnout softwarového klienta, který synchronizuje soubory na všech jejich počítačích a umožní přístup k produktu Trend Micro SafeSync prostřednictvím virtuálního pevného disku na jejich PC – i když jsou právě offline.

Dopady Trend Micro SafeSync

Produkt Trend Micro SafeSync, považovaný za jedno z předních evropských řešení pro online zálohování již pod značkou Humyo, rozšiřuje příslib firemního zabezpečení i na soukromé osoby a nabízí jim zabezpečené zálohování online, obnovu a nepřetržitý přístup. Analytická firma IDC odhaduje, že v letech 2009 až 2011 dosáhne trh s internetovými úložišti pro zálohování meziročního růstu více než 33 %.

„Zálohování je teď lepší. Nyní můžete svůj digitální život synchronizovat v reálném čase – snadno a jednoduše. Vaše obrázky i soubory jsou okamžitě zabezpečené a kdykoli přístupné z libovolného zařízení, jež máte k dispozici,“ uvedla Carol Carpenter, generální ředitelka divize spotřebitelů a malých firem společnosti Trend Micro. „Tradiční zálohování online představuje vynikající pojistku pro vaše data, ale proč čekat s jeho použitím na nějakou katastrofu – Trend Micro SafeSync zcela mění váš digitální život díky automatické synchronizaci vašich dat s internetovým cloudem a bezkonkurenční ochraně.“

Společnost Trend Micro začala nabízet služby Humyo s 10 GB zabezpečené zálohy online a funkcemi synchronizace a zálohování 8. září, kdy představila produkt Trend Micro™ Titanium™ Maximum Security, který obsahuje mimo jiné antivirus, antispyware, blokování nevyžádané pošty, ochranu proti webovým hrozbám, prevenci stahování škodlivého softwaru, vyhledávání a blokování škodlivých odkazů v e-mailech i systémech okamžitých zpráv, nastavitelnou rodičovskou kontrolu, prevenci odcizení dat a další prvky. Je důležité upozornit, že 10GB zálohy v Titaniu se liší od SafeSync produktu, SafeSync je „neomezená“ záloha. SafeSync není omezen na počet PC, je definován počtem uživatelů. Uživatel je schopný přistupovat ke svým souborům z jakéhokoliv zařízení, které má přístup k webovým stránkám.

Rostoucí počet mobilních zařízení (PC, Maců a inteligentních telefonů) připojených k Internetu znamená, že lidé chtějí mít přístup k tomu, co potřebují kdykoli a ze všech zařízení, která používají. Online úložiště se synchronizační technologií mění postoj spotřebitelů k synchronizaci a sdílení – nyní jsou tyto funkce využívány průběžně a denně.

Díky tomu je například snazší pochlubit se přátelům a příbuzným s domácím videem a dalším mediálním obsahem, přímo z účtu SafeSync, bez zbytečného stahování a objemných e-mailů. Pomocí intuitivního softwaru pro stolní počítače dokáže Trend Micro SafeSync průběžně zálohovat vybrané soubory a složky prostřednictvím okamžité replikace veškerých změn na lokálním počítači spotřebitele. Mezi další výhody, které přináší uživatelům této služby, patří snadná obnova dat, synchronizace, rychlost a efektivita, zabezpečení a další.

Cena a dostupnost

Produkt Trend Micro SafeSync je dostupný nyní v USA, Velké Británii, v Austrálii, na Novém Zélandu i v dalších anglicky mluvících zemích a dále ve Francii a v Německu. Postupně bude dostupný v dalších zemích.

Cena SafeSync „Unlimited“ online Backup & Sync za 1 uživatele na 1 rok je €44.99.
Cena za Titanium Maximum Security (včetně 10GB Backup & Sync pro 3 PC na 1 rok je €59.95.

Další článek: Česká pošta zdraží elektronický podpis na dvojnásobek

Témata článku: Online, Titanium, Trendy, Maxim, Libovolný soubor, Maxima, Maximum, Carpenter, Online úložiště, Spotřebitel, Synchronizace, Micro, Neomezený přístup, Trend, Stolní počítače levně na Mall.cz


Určitě si přečtěte

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 147

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

** Která klasická webová mapa se vám líbí nejvíce? ** Srovnali jsme šest velkých služeb v několika situacích ** Hlasujte v anketě

Jakub Čížek | 81

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 94


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk