Trend Micro optimalizuje ochranu koncových bodů podniku pomocí Virtual Desktop Infrastructure Intelligence

Trend Micro optimalizuje ochranu koncových bodů podniku pomocí Virtual Desktop Infrastructure Intelligence

Trend Micro rozšiřuje svou nabídku virtualizační infrastruktury a jako první v oboru nabízí v rámci produktu OfficeScan™ 10.5 práci s VDI, umožňující lepší zabezpečení, jednodušší správu a nižší náklady na virtuální i fyzické stolní počítače.

SpolečnostTrend Micro oznámila první nabídku hypervisorového „agnostického“ zabezpečení koncových bodů svého druhu zohledňující virtualizaci: Trend Micro OfficeScan 10.5, řešení pro zabezpečení koncových bodů určené pro střední a velké podniky.

Produkt Trend Micro OfficeScan 10.5, využívá informace z infrastruktury Trend Micro™ Smart Protection Network™ v cloudu a dokáže řešit specifické problémy koncových bodů nasazených na infrastruktuře VDI (Virtual Desktop Infrastructure). Interní testování ukázalo, že použití produktu OfficeScan umožní podnikům více než zdvojnásobit počet virtuálních počítačů na jednom hostiteli VDI – bez obětování zabezpečení.

Rozšiřování VDI přináší nové výzvy v oblasti bezpečnosti

Podle nedávné studie Enterprise Strategy Group má 60 % podniků vypracovanou strategii virtualizace stolních počítačů a 45 % z nich bude během následujících tří let virtualizovat 50 % svých desktopů.[1] Navzdory menší ekonomické náročnosti čištění nebo obnovy napadených virtuálních koncových bodů má většina scénářů využití virtuálních desktopů rizikový profil téměř stejný jako desktopy fyzické.

Podniky jsou v pokušení nasazovat na virtualizovaných koncových bodech stávající zabezpečení, které nezohledňuje virtualizaci. To však přináší značné výkonnostní problémy se sdíleným hardwarem serverů VDI a má negativní dopady na koncové uživatele.V konečném důsledku se pak podniky musí rozhodnout mezi nízkou návratností investic (ROI) do VDI a špatným zabezpečením, s nímž se pojí i riziko neplnění zákonných požadavků.

Tyto klíčové problémy řeší optimalizace VDI zavedené v nové verzi produktu OfficeScan: V rámci integrace s produkty Citrix XenDesktop a VMware View identifikuje OfficeScan 10.5 virtualizované koncové body a zabraňuje soupeření o prostředky díky serializaci operací kontroly a bezpečnostních aktualizací, takže nedochází k takzvaným „antivirovým bouřím“ a „problému 9. hodiny ranní“.

OfficeScan 10.5 umožňuje zákazníkům maximalizovat počet virtualizovaných desktopů na jednoho hostitele, a přispívá tak k vyšší návratnosti investic do infrastruktury VDI bez nutnosti snižovat standardy zabezpečení. Další optimalizace efektivně využívají koncepty zajišťování infrastruktury VDI, jako jsou základní obrazy a propojené klony, k dalšímu omezení negativních dopadů zabezpečení na výkonnost v prostředí VDI a k podpoře kvalitnější práce uživatelů.

„Nová verze produktu OfficeScan s technologií zohledňující VDI znovu potvrzuje zaměření společnosti Trend Micro na zabezpečení virtualizovaných prostředků a její vedoucí pozici v tomto oboru,“ uvedl Steve Quane, vedoucí produktové sekce Trend Micro. „S produktem OfficeScan 10.5 mohou zákazníci plně realizovat výhody virtualizace stolních počítačů. Tento produkt navíc řeší nové problémy, jimž musí naši zákazníci čelit, a jedinečným způsobem zajišťuje komplexní ochranu fyzických i virtuálních počítačů z jediné správní konzoly.“

Novinky v produktu OfficeScan 10.5

 • NOVINKA Schopnost rozpoznat virtuální koncové body kompatibilní s produkty Citrix XenDesktop a VMware View: Tradiční řešení pro zabezpečení koncových bodů způsobují u sdílených hardwarových prostředků VDI značné výkonnostní problémy, které frustrují koncové uživatele a nutí podniky snižovat bezpečnostní standardy. OfficeScan 10.5 zabrání soupeření o prostředky a optimalizuje operace kontroly na virtualizovaných počítačích, aby bylo možné maximalizovat počet virtuálních počítačů na jednom hostiteli VDI – ať už firma používá Citrix nebo VMware – aniž by bylo nutné obětovat zabezpečení nebo dodržování předpisů.
 • NOVINKA Optimalizace pro Windows® 7: OfficeScan 10.5 nabízí pokročilou ochranu koncových bodů z cloudu, která je kompatibilní s Windows 7. Architektura tvořená moduly plug-in se dokáže přizpůsobit budoucím změnám a spolu s malými nároky na diskový prostor umožňuje podnikům dále rozšiřovat a maximálně využít investice do platformy Windows 7.
 • NOVINKA Lokální kontrola reputace webů: V poslední verzi produktu OfficeScan mají zákazníci možnost implementovat kontrolu reputace webů na lokálním serveru v zákaznické síti, která zajistí ještě rychlejší ochranu, zkvalitní prohlížení webových stránek a přinese úspory díky snížení zátěže firemního internetového připojení. Komponenty infrastruktury Trend Micro Smart Protection Network pro kontrolu reputace webů a souborů zajišťují okamžitou ochranu před nejnovějšími hrozbami v reálném čase – takže uživatelé nemusí čekat na další aktualizaci. Nezávislé testování NSS Labs ukazuje, že Trend Micro OfficeScan nabízí nejlépe hodnocenou ochranu koncových bodů pro firmy.
 • Optimalizovaná správa a lepší rozšiřitelnost: OfficeScan 10.5 nyní umožňuje spravovat z jednoho serveru OfficeScan Management Server více než 20 000 koncových bodů. Tato průkopnická schopnost umožňuje zákazníkům Trend Micro spravovat fyzické i virtuální počítače z jediné správní konzoly.Navíc mohou konsolidovat své instalace produktu OfficeScan a dále zefektivnit správu klientů.

„Většina našich zákazníků v současnosti realizuje významné iniciativy v oblasti virtuálních počítačů. Při budování těchto systém často zjišťují, že mnohé tradiční nástroje správy a zabezpečení buď vůbec nefungují, nebo vyžadují nepřiměřené množství prostředků, a tak zhoršují ekonomiku virtuálních počítačů. Jsem rád, že je OfficeScan 10.5 navržen specificky pro toto prostředí. Moji klienti potřebují všechny ekonomické výhody, které lze získat bez obětování zabezpečení systému, a právě to OfficeScan nabízí,“ říká Ken Phelan, vedoucí technologického oddělení Gotham Technology Group, držitele titulu Citrix’s 2009 North America and Northeast Partner of the Year a ocenění VAR500.

Podpůrné materiály

 • Steve Quane, vedoucí produktové sekce Trend Micro, hovoří o tom, že OfficeScan přináší revoluční model zabezpečení infrastruktury virtuálních desktopů a nabízí něco, co ostatní dodavatelé nemají.Video najdete zde.
 • Dokument společnosti Trend Micro „When Desktops Go Virtual“ (Když se ze stolních počítačů stanou virtuální) se zabývá problémy zabezpečení, jimž čelí firmy v prostředí virtuálních desktopů. Čtěte zde.
 • V komparativních testech NSS Labs se Trend Micro OfficeScan umístil na 1. místě v oblasti ochrany proti malwaru. Zprávy naleznete zde.
 • Zpráva společnosti Morgan Stanley se zabývá trhem virtualizace stolních počítačů a předpovídá, že do roku 2014 dosáhne objemu 1,5 miliardy dolarů. Zprávu naleznete zde.
 • Tiskové prezentace, snímky obrazovek a další materiály naleznete v mediálním balíčku zde.
 • Další informace o nejnovějších inovacích Trend Micro v oblasti zabezpečení virtualizace naleznete zde.
 • Informace o tom, jak Trend Micro využívá nejnovější produkty a rozhraní API VMware, aby pomohla zákazníkům společnosti VMware zabezpečit jejich prostředí, naleznete zde.

Ceny a dostupnost

Trend Micro OfficeScan 10.5 lze očekávat koncem července 2010. Ceny se liší podle počtu licencí a s rostoucím objemem klesají. Aktuální ceny jsou dostupné u autorizovaných prodejců.

Trend Micro OfficeScan je součástí Trend Micro™ Enterprise Security – úzce integrované nabídky produktů, služeb a řešení pro zabezpečení obsahu, založené na infrastruktuře Trend Micro Smart Protection Network™. Trend Micro Enterprise Security zajišťuje maximální ochranu před novými hrozbami a zároveň minimalizuje náklady a komplikace spojené se správou zabezpečení.


 

[1] Jon Oltsik, Mark Bowker: Desktop Virtualization, Management, and Security, Enterprise Strategy Group, 2009. Jon Oltsik pracuje jako hlavní analytik a Mark Bowker jako šéfanalytik.

Další článek: Prestižní restaurace vyměnila jídelní lístky za iPady

Témata článku: Nejnovější produkt, Stolní počítače, Špatný klíč, NSS, TomTom Go, Stolní počítač, Micro, Trend, Nezávislý titul, Trendy, Nová sekce, Gotham, Nejnovější zpráva, Stanley, Body, Značný problém, Nejnovější trend, Stolní počítač na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

** Total Commander je fernomén mezi správci souborů ** Našli jsme 11 povedených alternativ ** Zvládnou to samé a ke všemu jsou většinou zadarmo

Karel Kilián | 87

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 31

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 233

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

** Zkusil jsem se zbavit závislosti na vyhledávači od Googlu ** Jako alternativy posloužily Bing, Seznam a DuckDuckGo ** Mají své silné stránky, ale i nepřekonatelná negativa

Lukáš Václavík | 60


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11