Trend Micro ohlašuje nejnovější verzi ServerProtect for Linux

Tokio, Japonsko — 2. května 2006 — Společnost Trend Micro, Inc. (TSE: 4704, NASDAQ: TMIC), leader na trhu antivirového a bezpečnostního softwaru a souvisejících služeb, ohlásila nejnovější verzi systému Trend Micro ServerProtect for Linux 2.5. Široce škálovatelné řešení ochraňuje interní a externí koncové body v reálném čase a pomáhá společnostem předcházet rozšíření malwaru přes linuxové webové a souborové servery. Uvádí tak provoz těchto systémů do souladu s podnikovými antivirovými a bezpečnostními zásadami.
Trend Micro ohlašuje nejnovější verzi ServerProtect for Linux

Podle průzkumu laboratoří TrendLabs společnosti Trend Micro není malware určený přímo pro linuxové systémy příliš rozšířený. Do souborového serveru se však může uložit infikovaný vykonatelný soubor pro MS Windows. Ten sice neznamená nebezpečí pro samotný linuxový systém, ale může potenciálně využít systém jako distribuční centrum. Systémy s Windows pak z něj mohou škodlivý kód stahovat a může docházet jednak k jejich zavirování a poškození, jednak k dalšímu šíření malwaru.

ServerProtect bylo první serverové antivirové řešení uvedené na trh. V únoru 2006 získalo od čtenářů časopisu Linux-World cenu jako Nejlepší linuxový bezpečnostní software. Čtyři roky po sobě získalo také cenu VirusBulletin VB100%. Řešení navíc obdrželo certifikáty od mnoha dodavatelských organizací včetně RedHat, Novell a IBM.

ServerProtect umožňuje administrátorům udržovat odpovídající úroveň zabezpečení prostřednictvím vzdáleného zavádění, centrální správy a centrálních aktualizací přes webové rozhraní. Jde o klíčovou součást Trend Micro Enterprise Protection Strategy – rozsáhlého vícevrstvého rámce, který ochraňuje před známými i neznámými  hrozbami. Ve spolupráci s Trend Micro Control Manager™ nabízí administrátorům snadnou správu a nástroje pro centrální reporting. ServerProtect navíc umožňuje jako vůbec první řešení využívat služby Trend Micro Outbreak Prevention Services na Linuxu.

„Velké podniky se stále více zaměřují na snížení celkových nákladů na vlastnictví bezpečnostních řešení a na zvýšení produktivity zaměstnanců. Organizace zároveň potřebují zajistit soulad s bezpečnostními zásadami,“ řekl Max Cheng, výkonný viceprezident Trend Micro a generální manažer pro segment velkých podniků. „ServerProtect for Linux pomáhá řešit tyto problémy tím, že ochraňuje koncové body, předchází infekcím škodlivého kódu a vyhovuje požadavkům na soulad s danými pravidly a zásadami.“

Dostupnost

ServerProtect for Linux je k dispozici v anglické verzi celosvětově od dubna 2006.

 

 

 

O společnosti TREND MICRO

Společnost TREND MICRO je přední  světovou firmou v oblasti síťových antivirových řešení, softwaru a služeb pro zabezpečení internetového obsahu. Firma sídlí v Tokiu, své evropské ústředí má v Marlow v Anglii a obchodní zastoupení po celém světě. Produkty TREND MICRO jsou nabízeny prostřednictvím distribuční sítě dealerů poskytujících služby s přidanou hodnotou a sítě poskytovatelů řízených služeb. Další informace ohledně společnosti TREND MICRO a zkušební verze produktů lze nalézt na adrese: http://www.trendmicro-europe.com

 

Trend Micro, logo t-ball, Control Manager, GateLock a OfficeScan  jsou obchodní známky a registrované obchodní známky společnosti Trend Micro Incorporated.  NetScreen a NetScreen logo jsou ve Spojených Státech a dalších zemích obchodní známky společnosti NetScreen Technologies, Inc.  Všechna ostatní jména společností a produktů mohou být obchodními známkami a registrovanými obchodními známkami příslušných vlastníků.

Témata článku: Windows, Linux, Ball, Trendy, Trend, Micro

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje