Trend Micro doplňuje internetové brány Cisco ASA 5500 Series o modul pro zabezpečení obsahu

Společnost Trend Micro, Inc. (TSE: 4704, NASDAQ: TMIC), leader na trhu antivirového a bezpečnostního softwaru a souvisejících služeb, ohlásila nový modul pro zabezpečení obsahu určený pro bezpečnostní zařízení Cisco Adaptive Security Appliance (ASA) 5500 Series, která umožňují širokou a přizpůsobitelnou ochranu organizací před rozmanitými bezpečnostními hrozbami.
Trend Micro doplňuje internetové brány Cisco ASA 5500 Series o modul pro zabezpečení obsahu

Modul CSC-SSM (Cisco ASA 5500 Series Content Security and Control Security Services Module) je součást nejnovější společné nabídky obou firem. Společnost Trend Micro jej vybavila funkcemi pro univerzální ochranu proti hrozbám a kontrolu obsahu na perimetru sítě. Modul dále disponuje antivirovými, antispywarovými, antispamovými a antiphishingovými nástroji, funkcemi pro blokování a filtrování podezřelých URL adres a pro filtrování obsahu. Tyto funkce pro zabezpečení obsahu tvoří doplněk dalších unifikovaných služeb pro ochranu před hrozbami, které jsou přímo zabudovány do Cisco ASA 5500 Series a mezi nimiž jsou pokročilý firewall, systémy IPS (Intrusion Prevention Systems) a sítě VPN (Virtual Private Network).

CSC-SSM využívá potenciál antivirových výzkumných středisek Trend Micro TrendLabsSM a je vybaven inteligencí, která umožňuje bojovat proti hrozbám v reálném čase a může ochránit zákazníky před škodlivým obsahem. Modul poskytuje uživatelům Cisco ASA v jediném zařízení dostatečnou flexibilitu potřebnou k obraně před nepředvídatelnými a komplexními hrozbami.

Modul je dalším výsledkem spolupráce obou firem po uvedení systému Cisco ICS (Incident Control System) v září 2005. CSC-SSM je také příkladem realizace strategického cíle obou společností – integrace vícevrstvých a vícevláknových bezpečnostních přístupů do síťové infrastruktury.

„Bohatou a flexibilní nabídkou zabezpečení obsahu pro Cisco ASA 5500 Series znovu potvrzujeme naši pozici globálních leaderů na trhu řešení pro bezpečnost internetových bran,“ řekla Eva Chen, CEO Trend Micro. „Jsme velmi potěšeni pokrokem, kterého jsme dosáhli ve spolupráci s Cisco Systems. Naše společná snaha poskytovat co nejobsáhlejší a nejpružnější řešení síťového zabezpečení povede k účinné ochraně zákazníků před stále nepředvídatelnějšími a komplexnějšími hrozbami, které se v současnosti objevují.“

Trend Micro se snaží reagovat na nové digitální hrozby, které mohou udeřit kdykoli a v různých kombinacích, a pomáhá společnosti Cisco zdokonalit její produktovou řadu ASA tak, aby mohla poskytovat mnohem rozsáhlejší bezpečnostní funkce odpovídající dnešní bezpečnostní situaci. Produkty Cisco ASA 5500 vybavené funkcemi Trend Micro pro zabezpečení obsahu mohou nyní monitorovat vstupní a výstupní provoz na HTTP, SMTP, POP3 a FTP portech na síťové bráně. Cisco ASA 5500 Series přitom posílá veškerá data přes modul CSC-SSM a jakýkoli podezřelý nebo neautorizovaný obsah je následně odstraněn, což brání uvedeným hrozbám proniknout do sítě.

Trend Micro také kromě funkcí pro zabezpečení obsahu pro Cisco ASA zdokonaluje i centralizovanou správu vícenásobných modulů CSC-SSM, kterou realizuje prostřednictvím konzoly Trend Micro Control Manager.

„Cisco a Trend Micro se snaží zákazníkům vždy nabízet špičková řešení pro zabezpečení sítě a obsahu,“ řekl Richard Palmer, viceprezident Cisco a generální manažer skupiny Security Technology Group. „Díky řešení pro ochranu internetové brány od společnosti Trend Micro můžeme pomocí integrovaných bezpečnostních funkcí účinně chránit perimetr sítě. Toto nové rozšíření navíc odpovídá bezpečnostní strategii Cisco Self-Defending Network, která pomáhá organizacím po celém světě identifikovat hrozby pocházející ze stále se měnícího internetového prostředí, předcházet jim, přizpůsobovat se situaci a chránit důležité investice.“

O společnosti TREND MICRO
Společnost TREND MICRO je přední  světovou firmou v oblasti síťových antivirových řešení, softwaru a služeb pro zabezpečení internetového obsahu. Firma sídlí v Tokiu, své evropské ústředí má v Marlow v Anglii a obchodní zastoupení po celém světě. Produkty TREND MICRO jsou nabízeny prostřednictvím distribuční sítě dealerů poskytujících služby s přidanou hodnotou a sítě poskytovatelů řízených služeb. Další informace ohledně společnosti TREND MICRO a zkušební verze produktů lze nalézt na adrese: http://www.trendmicro-europe.com

Trend Micro, logo t-ball, Control Manager, GateLock a OfficeScan  jsou obchodní známky a registrované obchodní známky společnosti Trend Micro Incorporated.  NetScreen a NetScreen logo jsou ve Spojených Státech a dalších zemích obchodní známky společnosti NetScreen Technologies, Inc.  Všechna ostatní jména společností a produktů mohou být obchodními známkami a registrovanými obchodními známkami příslušných vlastníků.

Pro další informace laskavě kontaktujte:

Tamara Smolová
Tel.: +420 286  580 274
Mobil: + 420 602 217 194
e-mail: pr@smolova.cz


 

Váš názor Další článek: Americká vláda varuje výrobce, kteří používají rootkity

Témata článku: Bezpečnost, Micro, Antivirová společnost, Trendy, Ball, Antivirová firma, Odpovídající nabídka, Bezpečnostní společnost, Trend, Obsah

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší