Trask solutions nabízí unikátní řešení pro provádění interního či externího auditu – sytém AUTOAUDIT®

AutoAudit plně pokrývá fáze přípravy, plánování, výkonu auditu a zjednodušuje ukládání a realizaci nápravných opatření na základě doporučení.
Trask solutions nabízí unikátní řešení pro provádění interního či externího auditu – sytém  AUTOAUDIT®

Poskytuje nástroje pro tvorbu závěrečných zpráv, vlastních reportů a sledování rizik souvisejících s prováděnými audity. Samozřejmostí je sledování vnitřních nákladů a vykazování prováděné práce na jednotlivých auditech. Komunikaci a řešení nápravných opatření podporuje doplňková aplikace Issue Track. Tento systém je vhodný pro větší i menší společnosti vzhledem k možnosti přizpůsobení požadavkům a interním standardům jednotlivých oddělení interního či externího auditu.

 

Celý informační systém AutoAudit je složen z pěti hlavních modulů a doplňkové aplikace Issue Track. Tyto moduly jsou vzájemně propojeny logikou pracovního workflow vycházející z logiky pracovních postupů auditora. Samozřejmostí je možnost oznamování přesunů z jednoho stavu do jiného v rámci workflow pomocí e-mailu, nebo podpora mobilních uživatelů (off-line repliky).

 

Modul sledování rizik umožňuje uživatelům identifikovat možná rizika a definovat vlastní model pro odhad rizik. Rizika sleduje na základě definované množiny rizik a vah. Sledování rizik je zde členěno na tři typy: Universe Risk View, Vertical Assessment a Business Process Risk Assessment.

 

Modul plánování  obsahuje integrovaný model zdrojů, který umožňuje efektivní plánování projektů v rámci pracovních týmů. Samozřejmostí je interaktivní kalendář, který nabízí třídění událostí podle různých kritérií náhledů (dle auditora, dle skupiny, dle událostí). Součástí tohoto modulu je správa auditorů sloužící k evidenci a monitoringu auditorů včetně řízení přístupu do systému. Zde se nachází relevantní informace o všech auditorech včetně informací o jejich vzdělání a kvalifikaci, jsou zde uvedeny hodinové sazby pro vnitřní účtování nákladů na audit, cestovní data a osobní údaje. To umožňuje zjednodušení plánování při výběru auditorského týmu pro jednotlivé audity v dlouhodobém i krátkodobém časovém horizontu.

 

Modul Workpapers zaznamenává celý proces auditu a je členěn v podobě workpapers, které  umožňují vkládání dokumentů ve formátu MS Office (Excel, Power Point, Word). V rámci AutoAuditu lze tedy využít plnou funkcionalitu produktů, které jsou součástí Microsoft Office.

 

Modul Tvorba sestav je určen pro tvorbu reportů a provádění ad hoc analýz, který používá technologii SNAP Reporter. AutoAudit automaticky vytváří závěrečné zprávy auditu v připravených šablonách v MS Wordu. Tyto šablony je možné přizpůsobit a předdefinovat dle standardu dané společnosti včetně vytvoření šablon pro různé jazykové mutace.

 

Knihovna slouží k ukládání šablon dokumentů, reportů nebo již předdefinovaných typů programů auditu.

 

Issue Track zajišťuje spolupráci mezi auditorem a zodpovědnou osobou auditovaného subjektu v rámci zabudovaného workflow v systému. Je to aplikace s webovým rozhraním vhodná k integraci v rámci intranetu.

 

Největší přínosem tohoto systému je jeho univerzálnost, možnost nastavit systém tak, aby vyhovoval standardům jednotlivých oddělení auditorů. Nezanedbatelnou stránkou je příznivá cena a fakt, že se jedná o již vytvořený produkt s ověřenou funkčností a tím i nižším pořizovacím rizikem systému než je zvykem u konkurenčních systémů.

 

A kde se systém AutoAudit již používá? Společnost Trask solutions (www.trask.cz), partner společnosti Paisley Consulting, byla pověřena Československou obchodní bankou, aby implementovala tento auditorský softwarový systém pro uživatele z oddělení interního auditu a několik dalších desítek uživatelů z řad managementu ČSOB. Výrobce aplikace společnost Paisley Consulting Inc. je specializovanou společností na informační systémy v oblasti auditu a je oficiálním Partner in Progress of IIA a přispěvovatelem IIA (Institute of Internal Auditors).

 

 

 

xxx

 

Trask solutions s.r.o. je vývojářská a řešitelská společnost působící v oblasti informačních technologií, která od svého založení úspěšně realizovala projekty pro více než 100 zákazníků převážně z finanční sféry, ale i z ostatních sektorů. Trask se zaměřuje především na oblast aplikační integrace, vývoj aplikací, poskytování analytických, konzultačních a implementačních služeb a e-learning.  

 

Společnost Trask staví na existenci dlouhodobých obchodních vztahů s předními světovými firmami v oblasti informačních technologií a na spolupráci s lokálními partnery. Mezi strategické partnery Trasku, kteří ovlivňují jeho technologickou orientaci, patří firmy IBM a Microsoft. V kombinaci dokonalého zvládnutí technologií partnerských firem a ve znalostech obchodních procesů zákazníků spočívá jedinečnost řešení, které Trask solutions nabízí.

 

 

Váš názor Další článek: Microsoft nabízí software pro spolupráci Windows a Linuxu zdarma

Témata článku: Microsoft, Assessment, Reporter, Track, Obchodní váhy, Power Point, Workflow, E-Learning, Auditor, Risk, Audit, Riziko, Power Bank, Snap, Hodinová sazba


Určitě si přečtěte

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 54

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 42

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

** Před pár týdny jste si mohli v akci koupit Wi-Fi desku za jeden dolar ** Nám už TTGO T-Display dorazila do redakce ** Připojíme k ní jazýčkový kontakt a vyrobíme bezpečnostní systém

Jakub Čížek | 30

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF