Transcend představuje kontrolér pro porty USB 3.0

Transcend představuje kontrolér pro porty USB 3.0

Po představení prvního zařízení s USB 3.0 – mobilního disku StoreJet 25D3 – uvádí Transcend na trh kontrolér pro porty USB 3.0. Po přípojení k základní desce umožňuje použit všechna zařízení pracující s tímto novým standardem.

Kontrolér PDU USB 3.0 je perfektní řešení pro uživatele počítačů, kteří nechtějí vyměnit základní desku jen kvůli tomu, aby podporovala nové rozhraní. Díky použití rozhraní PCI Express 2.0 x1 je kontrolér kompatibilní se všemi dostupnými základními deskami a zaručuje neomezenou oboustrannou komunikaci mezi počítačem a libovolným USB zařízením přípojeným k počítači.

PDU3 USB 3.0 je vybaven dvěma USB 3.0 porty s propustnosti do 5Gb/s. Je to desetinásobné zrychlení přenosu dat oproti předchozímu USB 2.0. Kontrolér je zpětně kompatibilní, proto zajistí komunikaci se staršími zařízeními, která používají USB 1.1 nebo USB 2.0.

Navíc kontrolér USB 3.0 od firmy TRANSCEND poskytuje 900mA napájení na každý port, což je 80% více než u USB 2.0. Tím je zaručena stabilnější práce zařízení s větším příkonem, a rychlejší dobíjení napájecích akumulátorů.

Klepněte pro větší obrázek 

Kontrolér PDU3 USB 3.0 spolupracuje s operačním systémem Windows®7. Na zařízení se vztahuje 2letá záruka výrobce.

Klepněte pro větší obrázek

Cena:

Doporučená maloobchodní cena kontroléru pro porty USB 3.0 PDU3 činí 590,- Kč s DPH.

 

Témata článku: USB, Transcend, USB 3, Dobíjení

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí