Transcend DDR3 LRDIMM 32GB – větší kapacita a lepší výkon

Transcend DDR3 LRDIMM 32GB – větší kapacita a lepší výkon

Firma TRANSCEND oznamuje uvedení na trh nového paměťového modulu DDR3 Load-Reduced DIMM (LRDIMM) 32GB.Speciální vyrovnávací paměť, jež je součástí této technologie, snižuje zatížení paměti, což se odráží v růstu výkonu a omezení spotřeby energie v serverových systémech.

U standardní RDIMM technologii se moduly připojí přímo ke sběrnici paralelní paměti, jež je spojena s DRAM čipy. Při větším počtu DRAM soustav stoupá zatížení elektrickým proudem a systémová rychlost klesá.

Technologie LRDIMM umožňuje zabránit těmto omezením. Speciální vyrovnávací paměť působí jako zprostředkovatel pro všechny signály od hostitelského zařízení do DRAM čipů.Tímto se snižuje zatížení elektrickým proudem na všech rozhraních. Ve srovnání se standardním RDIMM nebo UDIMM, systém vybavený LRDIMM může obsluhovat více modulů pro jeden kanál bez ztráty rychlosti.

Díky podpoře vyšší hustoty paměti se TRANSCEND DDR3 LRDIMM osvědčí všude tam, kde se řeší náročné úkoly jako třeba prostředí virtuálních strojů a v Cloud.

TRANSCEND DDR3 LRDIMM dosahuje optimálního výkonu v serverech založených na platformě Romley od Intelu. Systém s dvěma procesory Intel Xeon E5 2600 umožňuje vyplnit všech 24 slotů.Tímto lze dosáhnout kapacity 768GB. Jedná se o 50procentní růst paměťové kapacity ve srovnání s RDIMM moduly (maximálně 512GB) a 500procentí růst ve srovnání s UDIMM moduly (maximálně 128 GB).

Záruka a cena:

Na modul DDR3 LRDIMM se vztahujedoživotní záruka výrobce. Cena produktu zatím nebyla stanovena.

Více informací:

www.transcend-info.com

Témata článku: 32Gb, DDR3, Proud, Transcend, Paměťový modul, Vyrovnávací paměť, Modul, Speciální systém

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí