TP-LINK a SamKnows realizují srovnávací test širokopásmového připojení k internetu v EU

TP-LINK a SamKnows realizují srovnávací test širokopásmového připojení k internetu v EU

Společnost TP-LINK, celosvětový dodavatel domácích a SOHO síťových produktů, spojila pro léta 2011 – 2014 síly se společností SamKnows, specialistou na testování rychlosti připojení k internetu, aby z pověření Evropské komise společně realizovaly celoevropský projekt mapování a měření rychlosti širokopásmového přístupu k internetu. Do měření se lze zaregistrovat zde.

Cílem projektu je představit poskytovatelům připojení k internetu (ISP), regulátorům a spotřebitelům přesný obraz o současných možnostech připojení v rámci celé Evropské unie. Zjištěné výsledky budou použity pro sestavení celoevropské koncepce, jejímž cílem je zajistit budoucí plánování a transparentnost trhu pro spotřebitele, kteří využívají širokopásmové připojení k internetu. V návaznosti na úspěch předchozích aktivit společnosti SamKnows realizovaných ve spolupráci s organizacemi Ofcom (Spojené království) a Federal Communications Commission (USA) byla společnost TP-LINK vybrána jako dodavatel také pro tento projekt, který probíhá ve všech členských zemích EU a v dalších třech nečlenských zemíchEvropy*.

Základní testovací prvek představuje modifikovaný bezdrátový směrovač TP-LINK TL-WR741ND Wireless N, který je postupně dodáván celkem 10 000 dobrovolníkům ze zúčastněných zemí. Jedná se o kombinovaný produkt pro kabelové/bezdrátové připojení k síti spojující směrovač a 4portový přepínač. Bezdrátový směrovač Wireless N je kompatibilní se standardy 802.11b/g/n a dosahuje maximální teoretické přenosové rychlosti až 150 Mbit/s. Zařízení žádným způsobem nemonitoruje aktivity dobrovolníků na internetu ani neukládá osobní údaje či jiné informace, podle nichž by bylo možné účastníky projektu identifikovat.

Eric Wang, oblastní manažer společnosti TP-LINK pro Spojené království, k projektu uvedl: „TP-LINK neustále hledá další prostor pro realizaci inovací a podpory trhu. Jsem si jist, že projekt měření rychlosti připojení k internetu v EU přinese výsledky, které pomohou nasměrovat budoucí vývoj kvalitní konektivity.“

„Společnost TP-LINK jsme si vybrali kvůli kvalitě a spolehlivosti jejích produktů. S rozvojem globálního trhu širokopásmových produktů vnímáme TP-LINK jako předního inovátora, což nás vedlo k výběru tohoto výrobce pro naši studii prováděnou jménem Evropské komise. V rámci partnerství se společností SamKnows se TP-LINK přidá k rostoucímu počtu firem, které se podílejí na vývoji softwaru k měření výkonu pro SamKnows, aby zákazníci k této důležité technologii získali volný přístup,“ nechal se slyšet Alex Salter, generální ředitel SamKnows.

Témata článku: Evropská unie, Alex, Alexa, D Link, Link, Soho, Důležitý údaj, Bezdrátový spoj, Kabelové spojení, Předchozí měření, Důležité partnerství, Měření, Předchozí výběr, Bezdrátový internet, Spojené království

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí