Toshiba STOR.E ART3 – snadno přenosné řešení pro zálohování, které se vejde do kapsy

Toshiba STOR.E ART3 – snadno přenosné řešení pro zálohování, které se vejde do kapsy

Toshiba Digital Products and Services, divize společnosti Toshiba Europe GmbH, dnes oznámila uvedení nového externího harddisku s kapacitou až 1 terabyte (1.000 gigabyte) s označením STOR.E ART3. Nový model je ideální pro mobilní uživatele, kteří mají na svých počítačích uloženy velké objemy dat a kteří hledají snadné řešení pro jejich zálohování. Externí harddisk STOR.E ART3 bude v Evropě, na Středním východě a v Africe k dostání během druhého čtvrtletí 2010.

Stylová řada produktů STOR.E ART3 se bude nabízet ve dvou barevných provedeních a k dispozici budou dva objemy úložné kapacity: barva prvního modelu bude „havraní čerň“ (Raven Black) a jeho kapacita bude 1 terabyte, zatímco verze v „průzračně modré“ barvě (Liquid Blue) nabídne kapacitu 750 gigabyte. Na disk STOR.E ART3 s větší kapacitou je možné uložit až 285.000 digitálních fotografií, 263.000 souborů s digitální hudbou nebo 820 filmů v digitální podobě[1]. Spotřebitelé mohou díky tomuto ohromnému úložnému prostoru snadno zálohovat své kompletní sbírky hudby, fotografií nebo domácího videa. Harddisk STOR.E ART3 má extrémně malé rozměry a váží pouhých 170 gramů, takže je snadné jej nosit s sebou, a pohodlně se dokonce vejde i do malé kapsičky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Snadné použití jak pro začátečníky, tak pro technicky zdatné uživatele

Harddisk STOR.E ART3 osloví spotřebitele napříč širokým spektrem úrovně znalostí práce s digitálními technologiemi – jeho použití je snadné díky podpoře „plug-and-play“ pro začátečníky a naopak technologicky zdatní uživatelé ocení široké možnosti jeho přizpůsobení. Proces nastavení harddisků z produktové řady STOR.E ART3 je jednoduchý díky funkci „set-it-and-forget-it“ („nastavit a zapomenout“), která umožňuje automaticky a pravidelně zálohovat soubory v počítači, i pokud se právě používá, čímž odstraňuje hlavní překážku provádění pravidelných záloh – zapomnětlivost uživatelů. Pro platformu Windows jsou harddisky STOR.E ART3 jsou vybaveny zálohovacím softwarem NTI® BackupNow EZ s vylepšenou schopností vyhledávání a snadnější obnovou ztracených souborů v několika postupných krocích. Pokročilým uživatelům model STOR.E ART3 nabízí celou řadu funkcí, které si mohou upravit podle svých představ, včetně širokých možností nastavení zálohování, vyspělých funkcí pro obnovu a schopnosti přepsat konkrétní původní soubory. Poskytuje navíc možnost zálohovat kompletní systém, přičemž si uživatel může vybrat obnovu zvolených souborů nebo celého počítače i v případě, kdy systém Windows nelze spustit.

Chcete-li si stáhnout fotografie harddisků STOR.E ART3, navštivte laskavě knihovnu fotografií pro média Toshiba Press Lounge Image Library: www.toshiba.eu/images[1] Počty fotografií, hudebních skladeb a dalších souborů, které je možné uložit na harddisk, slouží pouze pro orientační účely. Skutečné výsledky mohou být odlišné v závislosti na velikosti a formátu použitých souborů, nastavení, funkcích, operačním systému, softwarových aplikacích a dalších faktorech.

Další článek: OCZ Z-Drive R2: až 2TB SSD s rychlostí 1,4 GB/s

Témata článku: Lounge, Liquid, Snadná obnova, Raven, Malý objem


Určitě si přečtěte

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 105


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky