Toshiba pro hráče - nová řada notebooků

Toshiba pro hráče - nová řada notebooků

Praha, Česká republika, 21. září 2007 – Společnost Toshiba představuje nejnovější přírůstek do své rodiny notebooků Satellite, který je prvním zástupcem zcela nové řady s označením X. Model X200-15K je vysoce výkonný multimediální notebook se 17.1“ displejem, nejnovější grafickou kartou NVIDIA GeForce 8700M GT a HD DVD-ROM mechanikou. Jeho provedení i specifikace z něho dělají nekompromisní náhradu za stolní počítač určenou jak náruživým hráčům, tak milovníkům videa ve vysokém rozlišení.

X200 stojí na prověřené technologii Intel Centrino Pro a velmi výkonném procesoru Intel Core2 Duo T7700P, který má každé ze svých dvou jader taktováno na 2,4 GHz (FSB 800 MHz, 4 MB L2 cache). V jeho nitru se dále nachází 2 GB DDR2 paměti běžící na frekvenci 667 MHz, 300GB pevný disk s rozhraním SATA, Intel Turbo Memory pro zrychlení spouštění systému či často používaných aplikací a již zmiňovaná grafická karta GeForce 8700M GT s 256 MB vlastní paměti a až 2047 MB sdílené paměti pomocí technologie TurboCache. Tento výpočetní základ definuje X200 jako super výkonný notebook, na kterém je možné spustit nejnovější hry, ale také video v rozlišení 1080p či několik náročných aplikací najednou.

Toshiba si ovšem nezakládá pouze na technických specifikacích, nýbrž i na provedení svých přístrojů. X200 je díky elegantní kombinaci černé a stříbrné designovým skvostem, jenž má šasi vyrobené z ušlechtilých materiálů, pyšní se displejem Toshiba TruBrite s rozlišením SWXGA+ (1680x1050 bodů) a kvalitními reproduktory značky Harman Kardon. Audio systém se skládá ze dvou basových jednotek, dvou výškových a subwooferu, takže notebook dokáže poskytnout uživateli velmi kvalitní ozvučení při sledování filmu, hraní her a poslechu hudby. Současně disponuje X200 technologií Dolby Home Theater, která dokáže i ze stereofonního reproduktorového systému udělat opravdové domácí kino s prostorovým zvukem.

Kapitolu samu pro sebe potom tvoří multiformátová mechanika, která je schopná kromě běžných DVD a CD číst také nové HD DVD disky, na kterých jsou již dnes ve světě prodávány filmy ve vysokém rozlišení. S X200 jste na budoucnost nesoucí se ve znamení rozlišení „1080p“ připraveni a navíc můžete stále vypalovat a číst všechny formáty CD a DVD včetně DVD-RAM.

Toshiba Satellite X200 nabízí však ještě víc: má inovativní Dual Mode Pad, který funguje jako běžný Touch Pad, ale má na sobě ještě řadu ikon pro spouštění či ovládání aplikací a systémových nástrojů. Práce ve Windows je díky němu rychlejší a pohodlnější. Jeho funkce doplňuje šestice tlačítek Easy Keys umístěných nad klávesnicí, ty slouží pro rychlé spuštění webového prohlížeče, spuštění CD/DVD a ovládání přehrávání videa či hudby. Chybět nemůže ani čtečka paměťových karet podporující šest nejrozšířenějších typů těchto médií, integrovaná webová kamera s rozlišením 1.3 megapixelu a celá řada vstupů a výstupů včetně HDMI, klasického televizního i digitálního zvukového výstupu S/PDIF. Třešničkou na dortu celé výbavy je dálkové ovládání, se kterým můžete ovládat pohodlně aplikaci Media Center či Windows HotStart.

V oblasti konektivity nabízí X200 tradiční Wi-Fi  s podporou standardů 802.11a/b/g/Draft-N, Bluetooth  pro komunikaci počítače s řadou přístrojů, gigabitovou síťovou kartu pro rychlé přenosy dat v domácí či firemní síti a samozřejmě dial-up modem podporující mezinárodní protokol V.92.

Na notebooku je předinstalován systém Windows Vista Home Premium Edition a celá řada aplikací vyvinutých speciálně Toshibou pro vlastní notebooky. Rychlou a bezproblémovou organizaci pevných a bezdrátových sítí zajistí Connectivity Doctor, optimální nastavení notebooku zase ConfigFree, filmy na discích HD DVD můžete pouštět v dodávaném přehrávači a nemůže chybět ani antivirový program Norton Internet Security™ s bezplatnými aktualizacemi pod dobu devadesáti dní.

Zabezpečení notebooku nebere Toshiba také na lehkou váhu, a proto naleznete na těle X200 čtečku otisků prstů, která nabízí ochranu už na úrovni BIOSu. Nezbytným prvkem je taktéž slot pro zámek Kensington.

Model X200-15K patří mezi nejvýkonnější a nejvybavenější notebooky řady Satellite. V domácnosti se může stát díky své propojitelnosti s celou řadou zařízení základem digitálního centra. Digitální zvukový výstup a HDMI ho umožňují dokonce zapojit do domácího kina a připojit k ploché televizi či projektoru. Rázem se z X200 stane multifunkční přehrávač schopný pracovat s jakýmkoliv formátem videa či hudby. Nechte se zlákat jeho dokonalým designem, skvělým výkonem a všestranností sahající od oblasti čistokrevného IT až do spotřební elektroniky.

Témata článku: Notebooky, Windows, Běžný poslech, Celá řada, Notebooky toshiba, Stříbrné tělo, Celý disk, Celý stát, Windows 7 Home Premium, Wi-fi karta, Nezbytný základ, Harman, Ozvučené video, Kvalitní kamera, Celý film, Domácí kino, Nejnovější model, Toshiba Satellite, Harman Kardon, Domácí projektor, Domácí kina, HDMI ¨výstup, Zvuková technologie, Digitální film

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje