Toshiba nabízí mobilním spotřebitelům ještě rychlejší ultra přenosný notebook s širokoúhlým 12" displejem

Praha, Česká republika, 24.srpna 2006 – Divize Computer Systems společnosti Toshiba představuje inovaci v řadě notebooků Stellite Pro U200 s širokoúhlým formátem displeje s úhlopříčkou 12 palců (30,5 cm). Model Satellite Pro® U200-129 přináší vyšší výkon než dosud a je tak ideálním společníkem pro uživatele, kteří neustále cestují.
Toshiba nabízí mobilním spotřebitelům ještě rychlejší ultra přenosný notebook s širokoúhlým 12" displejem

Satellite®/ Satellite Pro® U200-129

Model Satellite/Satellite Pro U200 je ultra přenosný notebook typu „vše v jednom“ splňující potřeby značně mobilních uživatelů, kteří požadují malý a lehký notebook, aniž by museli obětovat přednosti širokoúhlého displeje. LCD panel s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 12 palců uživatelům umožňuje otevřít dvě okna internetového prohlížeče vedle sebe nebo pohodlně sledovat na cestách DVD přehrávané v DVD čtecí/vypalovací mechanice. Speciální hardwarová tlačítka na notebooku Satellite/Satellite Pro U200 automaticky nastartují Microsoft® Windows® a Windows Media Player® a poskytují tak rychlejší a snadnější přístup k obsahu DVD a CD.

Díky využití platformy založené na mobilní technologii Intel® Centrino® Duo nabízí notebook Satellite Pro U200-129 vysoký výkon při velmi malých rozměrech. Pomocí aplikace Toshiba ConfigFree™ se uživatelé mohou snadno připojit k Internetu z jakéhokoli Wi-Fi hotspotu prostřednictvím bezdrátové sítě LAN, pomocí Ethernet LAN, rozhraní Bluetooth™ V2.0 s Enhanced Data Rate (EDR) a modemu V.90. Notebook Satellite U200 dále nabízí rychlý přístup k datům bez obav z jejich zneužití pomocí funkce čtečky otisků prstů FingerPrint Reader, jež zabezpečuje přístup k datům a současně zjednodušuje správu hesel, protože na základě jediného doteku obejde hesla zadaná pro BIOS/HDD/Windows. Kritické součásti notebooku Satellite Pro U200 jsou velmi dobře chráněny proti případnému poškození použitím komponentů s konstrukcí společnosti Toshiba, která vstřebává otřesy (Shock Absorbing Design). Proti důsledkům každodenního používání je notebook dále chráněn pomocí ochrany harddisku Toshiba HDD Protection – systémem sledování pohybu ve třech osách, a klávesnicí odolnou proti polití tekutinami, jež uživatelům poskytne dostatek času, aby v případě, že notebook náhodou polijí, mohli svou práci uložit a ukončit činnost operačního systému.

Notebooky Satellite Pro ® U200-129 jsou již k dostání v ČR za 41.490,- Kč včetně DPH.

 

O společnosti Toshiba

Divize Computer Systems společnosti Toshiba Europe GmbH je předním výrobcem mobilních výpočetních řešení. Její ústředí má sídlo v Neuss v Německu a je plně vlastněnou pobočkou společnosti Toshiba Corporation, která je osmou největší společností na světě v oblasti počítačů a elektroniky.

 

Toshiba Corporation je přední společností v oblasti informačních a komunikačních systémů, elektronických součástek, spotřebních produktů a systémů pro elektrárny. Integrace odvětví se širokým záběrem zajišťuje této společnosti postavení inovátora vyspělých komponent, produktů a systémů. Společnost Toshiba na celém světě zaměstnává více než 161.000 lidí a její roční tržby dosáhly 54 miliard USD (fiskální rok 2005).

 

 

 

###

 

Satellite®/Satellite Pro® U200-129
Technické údaje

 

·         Mobilní technologie Intel® Centrino® Duo

o        Procesor Intel® Core™ T2400 (až 1,83GHz, 677MHz FSB, 2MB cache 2. úrovně)

o        Bezdrátové připojení Intel® PRO Wireless 3845 ABG

o        Chipset Intel 945GM Express s až 128MB interní VRAM

 • Microsoft® Windows® XP Pro Edition
 • Displej Toshiba TruBrite™, 12,1 palců s rozlišením WXGA (1280 x 800)
 • Operační paměť 512MB DDR2 RAM 533MHz (možnost rozšíření na 4GB*)
 • Harddisk 80GB Serial ATA (5.400 ot/min)
 • DVD Super Multi Drive (dvouvrstvý zápis)
 • Toshiba FingerPrint Reader – čtečka otisků prstů
 • Zvukový systém společnosti Toshiba s posílenými basy Toshiba Bass Enhanced Sound s technologiemi SRS® TruSurround XT™ a SRS® WOW HD
 • Ethernet LAN a modem V.92
 • 3 x USB, 1 x i.LINK (IEEE 1394), 1 x PCMCIA Type II, čtečka paměťových karet 6-in-1 (SD/MMC/Memory Stick/Memory Stick Pro, x-D-Picture-Card/SD-IO)
 • Microsoft OneNote 2003, software pro snadnou správu bezdrátových a pevných síťových připojení Toshiba ConfigFree™, InterVideo® WinDVD, InterVideo® WinDVD Creator 2 Platinum, Sonic Record Now!, Norton Internet Security (90 denní zkušební verze)
 • 41.490,- Kč včetně DPH

Témata článku: Microsoft, Notebooky, Windows, Century, Shock, Toshiba Satellite, Bass, Notebooky toshiba

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje