Toshiba EasyGuard – nový způsob komplexní ochrany přenosných počítačů

Praha, 21. 2. 2005 – Společnosti Tech Data Distribution a Toshiba představily soubor technologií pro několikastupňovou ochranu notebooku a uložených dat nazvaný Toshiba EasyGuard. Současně byly ohlášeny nové notebooky, z nichž pět je vybaveno technologií Toshiba EasyGuard – jde o modely Tecra A3, Tecra A4, Tecra S2, Tecra M3 a Portégé M300.
Toshiba EasyGuard – nový způsob komplexní ochrany přenosných počítačů

Toshiba EasyGuard představuje dokonalý způsob, jak zajistit bezpečnost Vašich dat, zvýšit ochranu systému a usnadnit Vaše spojení s okolním světem. Toshiba EasyGuard se opírá o osvědčené technologie zabezpečení systému, převratná řešení vyvinutá společností Toshiba a inteligentní softwarové programy pro ochranu počítače.

Přítomnost technologií Toshiba EasyGuard je patrná už z prvního pohledu na notebook. Mezi funkčními tlačítky je jedno navíc, označené znakem, který se asi nejvíce podobá malému „i“. Pro aktivování funkcí Toshiba EasyGuard přitom stačí stisk tohoto jediného tlačítka, přičemž dojde k okamžité aktivaci příslušných utilit, včetně ConfigFree™ a PC Diagnostics.

Toshiba EasyGuard přináší výhody v těchto oblastech:

● Zabezpečení systému a dat – níže uvedené komponenty technologie Toshiba EasyGuard zvyšují základní bezpečnost systému a dat.

XD-Bit - Technologie Execute Disable Bit Protection (XD-Bit) zabraňuje útokům nových virů realizovaným prostřednictvím přetečení zásobníku.
TPM - Trusted Platform Module (TPM) představuje technologii pro ochranu citlivých dat.  Zabezpečení Vašich dat zajistí šifrování a digitální podpisy.
Zámek zařízení – Umožňuje nastavit omezení jednotlivých vstupních/výstupních zařízení a znemožňuje neautorizované spuštění systému z vybraných periferií, jako jsou pevné disky nebo optické mechaniky.
Správa hesel – Několikastupňový systém správy hesel uživatelů i administrátorů zabraňuje neautorizovaným přístupům k systému, pevnému disku a k BIOSu.

● Fyzická odolnost vůči nešetrnému zacházení  – podstatně zvyšuje odolnost notebooku a uložených dat pomocí celé řady důmyslných prvků pasivní i aktivní ochrany. Počítače Toshiba tak nabízejí nejvyšší úroveň zabezpečení a jsou nejvhodnější pro aktivní každodenní používání. Fyzickou odolnost a dobu provozu zvyšují tato řešení:

Snadno opravitelné komponenty – Díky snadnému přístupu k nejdůležitějším počítačovým komponentám je možné dosáhnout jejich rychlé výměny v případě poruchy nebo havárie a podstatně tak zkrátit dobu nečinnosti při poruše.
Zálohování dat – Zálohování ochrání Vaše data před nečekanou ztrátou. EasyGuard podporuje celou řadu možností snadného a rychlého zálohování na externí pevné disky, CD, DVD nebo na jiná záložní média.
Odolná konstrukce – Důkladná, promyšlená a odolná konstrukce je základní zárukou spolehlivosti a funkčnosti i při tom nejnáročnějším každodenním intenzivním využívání notebooku.
Ochrana proti elektrickým výbojům – Ochraňuje notebook proti možným elektrickým výbojům, které mohou pocházet z LCD, napájecího zdroje nebo komponent systémové desky. Tyto výboje mohou způsobit ztrátu dat nebo poškození notebooku, ale díky technologii EasyGuard jste spolehlivě ochráněni.
Kryt z hořčíkových slitin -  Slitiny hořčíku (magnezia) jsou jedny z nejpevnějších, přitom velice lehkých materiálů. Obal notebooku z hořčíku odolá všem nepředvídatelným situacím, které používání přenosného počítače přináší.
Ochrana pevného disku - Zabraňuje poškození pevného disku a uložených dat vinou prudkých rázů či vibrací. Technologie EasyGuard monitoruje pohyb pevného disku ve všech třech osách a okamžitě zasahuje v případě výchylky hodnot.
Voděodolná klávesnice - Zabraňuje poškození systému vinou velice časté nehody - nechtěného vylití tekutiny na klávesnici.
PC Diagnostics - Program PC Diagnostic slouží ke sledování hardwarových i softwarových součástí osobního počítače a sledování stavu jednotlivých připojených zařízení.
Zámek Kensington – Je průmyslovým standardem pro ochranu přenosných počítačů. Díky použití zámku Kensington ochráníte svůj notebook proti krádeži.

● Komunikace – technologie EasyGuard přináší výhody i v této oblasti.
 
Toshiba ConfigFree™ - Díky této pomocné utilitě můžete snadno používat bezdrátové i klasické sítě, aniž by jste museli studovat rozsáhlé manuály nebo nápovědu. ConfigFree zjednodušuje vytváření bezdrátových spojení a jejich správu. Disponuje funkcí automatické detekce možných potíží v připojení k síti a používání sítí je tak jednoduché i pro naprostého laika.
Zisková anténa – Díky dvěma vysoce ziskovým anténám je připojení k bezdrátovým sítím výrazně spolehlivější.

● Optimalizace – snadné přizpůsobení systému dle požadavků uživatele, pomocí SW a HW funkcí a utilit. Přizpůsobení individuálním preferencím výrazně zvýší efektivitu Vaší práce.

● Rozšiřitelnost – Všechny notebooky Toshiba lze snadno rozšířit o přídavné funkce a celou řadu příslušenství. Možnosti přenosných počítačů Toshiba lze také rozšířit pomocí přídavných služeb a prodloužení standardní záruky až na 4 roky.

Informace o noteboocích Toshiba hledejte na oficiálních stránkách českého zastoupení:
www.toshiba.cz nebo na www.toshiba-europe.com.
Informace o společnosti Tech Data Distribution najdete na: www.techdata.cz.

Firma Tech Data Distribution, s.r.o. je distributor výpočetní a komunikační techniky, digitální spotřební elektroniky a software. Společnost byla založena v polovině roku 1991 v Praze pod názvem Expert & Partner. V dubnu 1993 se stala součástí celoevropské distribuční sítě Computer 2000, která je od roku 1999 vlastněna americkou distribuční firmou Tech Data Corporation. V distribuční nabídce Tech Data Distribution naleznete produkty nejdůležitějších výrobců ze všech oblastí výpočetní a komunikační techniky. V březnu 2004 proběhla úspěšně integrace společnosti Azlan. Společnost dosáhla v roce 2004 obratu 5,5 mld. Kč.

Společnost Tech Data Corporation (NASDAQ: TECD), založená v r. 1974, je předním globálním distributorem produktů informačních technologií, logistického managementu a služeb spojených s přidanou hodnotou. Společnost se umístila na Fortune 500 na 111. místě. Obsluhuje více než 90.000 prodejců informačních technologií ve Spojených státech, Kanadě, karibské oblasti, Latinské Americe, Evropě a na Středním Východě. Široká nabídka služeb společnosti Tech Data zahrnuje mimo jiné kompletní školící, technickou podporu, finanční alternativy a služby v oblasti konfigurací i celou škálu elektronických komerčních řešení. Společnost dosáhla tržeb ve výši 19,1 mld. USD za poslední čtyři čtvrtletí, které skončily 31. října 2004.

Váš názor Další článek: Zaměstnanci v IT jsou vystaveni neúměrným přesčasům

Témata článku: Notebooky, Bezpečnost, Výměna klávesnice u notebooku, Oficiální nápověda, Celý disk, Připojená klávesnice, Funkce počítačové klávesnice, Porucha, Důkladné zálohování, Opravitelný produkt, Celý kryt, Pomocný systém, Nečekaná situace, Elektrická síť, Notebooky toshiba, Nechtěná data, Rychlé spojení, Bezdrátová klávesnice k pc


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 254Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu