Tiskárny Samsung nastavují nový standard pro jednoduchost a design

Tiskárny Samsung nastavují nový standard pro jednoduchost a design

Společnost Samsung Electronics America Inc., která je dceřinou společností Samsung Electronics Corporation, představila na CES 2010 v Las Vegas řadu elegantních a kompaktních multifunkčních tiskáren vhodných pro celou škálu uživatelů, od studentských kolejí až po domácí kanceláře. Tato řada počínaje černobílými tiskárnami s množstvím nejrůznějších funkcí až po jedny z nejmenších barevných laserových tiskáren kombinuje stylové provedení s hodnotou a dlouhou životností.

Díky snazšímu ovládání a inovacím, jakými jsou například nastavení Wi-Fi prostřednictvím jednoho tlačítka a zabudovaný standard DLNA, Samsung opět zvyšuje očekávání na trhu s tiskárnami. Standard DLNA představuje hlavní krok směrem k všudypřítomnému využívání počítačů a všechny nové bezdrátové modely Samsung jsou touto funkcí vybaveny.

„Víme, že naši zákazníci hledají tisková řešení, která jsou stylovější, ale zároveň neztrácejí na dostupnosti a kvalitě,“ říká Ken Colby, marketingový ředitel pro tiskárny divize Information Technology společnosti Samsung Electronics. „Když se bavíme se studenty na kolejích nebo drobnými podnikateli, jejichž tiskárna může být umístěna třeba v kuchyni nebo v obývacím pokoji, vidíme, že roste poptávka po menších atraktivních zařízeních, která toho hodně dokáží. Nápadité funkce jako tlačítko pro snadný tisk obsahu obrazovky, tlačítko pro nastavení Wi-Fi a DLNA konektivita jsou přímou odpovědí na přání zákazníků,“ dodává Colby.

Stylové a dostupné černobílé laserové tiskárny

Černobílá laserová tiskárna Samsung ML-2525 je vybavena funkcemi, které se u černobílých laserových tiskáren obvykle neočekávají. Tlačítko Easy Screen Print (ESP) tiskne celou pracovní plochu, což je užitečné při tisku více internetových stránek. Program AnyWeb Print společnosti Samsung, který je standardem pro řadu ML-2525, umožňuje uživatelům vybírat a přetahovat obsah z různých internetových stránek na jednu prázdnou stránku bez nutnosti dalšího editování či změny velikosti.

Model ML-2525W nahrazuje tlačítko ESP Ethernetovým vstupem a podporou bezdrátového připojení. Obě tiskárny dosahují velkých rychlostí tisku až 24 stránek za minutu, jejich měsíční zatížení je 12 000 stran a jsou vybaveny bezprašným kazetovým zásobníkem. Oba modely nabízejí úsporné a výkonné řešení v elegantním stylovém provedení.

Výkonné černobílé laserové multifunkční zařízení

Multifunkční řada černobílých laserových tiskáren v čele s modely SCX-4623F/SCX-4623FW nabízí díky funkci kopírky, skeneru a faxu i další možnosti využití. S rychlostí tisku 23 stran za minutu a měsíčním zatížením 12 000 stran je toto výkonné zařízení určeno pro náročné uživatele.

Tato černobílá laserová multifunkční zařízení mají intuitivní LED navigační rozhraní a funkci faxování přes počítač, která uživatelům umožňuje odesílat faxy přímo z plochy a přijímat je tamtéž bez nutnosti pracovat s tištěnými kopiemi, což zvyšuje pohodlí a bezpečnost.

Ekologicky barevný tisk s mnoha funkcemi

Samsung také nabízí řadu barevných laserových tiskáren i multifunkčních zařízení, které nabízejí vysokou kvalitu rozlišení až 2400x600 dpi. Modely CLP-325 a CLP-325W nastavily standard pro barevné tiskárny, zatímco CLX-3185 a CLX-3185N (síťová verze) nabízejí tři funkce (tisk, kopírování a skenování) v jednom a modely CLX-3185FN a CLX-3185FW k tomu ještě přidávají faxování. Oba bezdrátové modely (325W a 3185FW) jsou vybaveny průkopnickým tlačítkem pro nastavení Wi-Fi, díky čemuž se dramaticky zkracuje doba nezbytná pro připojení k síti.

Všechny barevné tiskárny mají měsíční zatížení až 20 000 stran, nabízejí špičkové provedení a jsou vybaveny stejným softwarem AnyWeb jako černobílá zařízení. Tiskárny CLP-325 a CLX-3185 také mají tlačítko EPS pro tisk obsahu obrazovky podobně jako jejich nesíťový černobílý protějšek. Navíc technologie NO‑NOISTM patentovaná společností Samsung snižuje celkovou úroveň hlučnosti, což zvyšuje kvalitu každého pracovního prostředí.

A nakonec je zde tlačítko pro ekologický tisk, které zjednodušuje tisk v odstínech šedé, čímž se společnost Samsung hlásí ke snazšímu omezování uhlíkové stopy. Díky tenkým chemických tonerům a tlačítku soft-power jsou modely konstruovány tak, aby nedocházelo ke zbytečnému plýtvání energií.

Další článek: Roadmice: Myši jako auta (fotky a video)

Témata článku: DLNA, Náročné využívání, Bezdrátový skener, Tiskárny multifunkční, Multifunkční zařízení, Barevné provedení, Navigační software, Obývací pokoj, Electronics, Výkonný model, Nejmenší plocha, Barevné tiskárny, Print Screen, Print, Uhlík, Tiskárny na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 69

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 254

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu