Tiskárny Kyocera získaly prestižní cenu Red Dot Award

Tiskárny Kyocera získaly prestižní cenu Red Dot Award

Mezinárodní prestižní ocenění Red Dot Award v kategorii „Produktový Design“ získaly barevné tiskárny Kyocera FS-C5100DN, FS-C5200DN a FS-C5300DN. Modely, které na český trh dodává společnost Janus, byly navrženy ve studiu Porsche Design v Rakousku.

Ocenění Red Dot Award za kvalitu designu je již přes padesát let každoročně udělováno německým střediskem Design Zentrum Nordrhein Westfalen v jedné z největších a nejvýznamnějších designérských soutěží na světě. Již od roku 1955 hodnotí mezinárodní porota tvořená uznávanými odborníky přihlášené produkty a posuzuje je podle kritérií, jako jsou například stupeň inovace, funkčnost, ergonomie, trvanlivost, snadná uživatelnost či ekologický aspekt.

V letošním roce se soutěže zúčastnilo více než 3 200 produktů ze 49 zemí rozdělených do 17 kategorií. Zařízení Kyocera, která zvítězila v kategorii „Office equipment“, zaujala porotu hlavně inovativním způsobem výroby, vysokou kvalitou zpracování, funkčností a zaměřením na ekologickou udržitelnost.

Tiskárny Kyocera FS-C5100DN, FS-C5200DN a FS-C5300DN nabízí vedle elegantního a kompaktního designu především velmi kvalitní a profesionální barevný tisk. Vysoká kvalita tisku je zaručena díky integrované multibit technologii pro rozlišení 9600 dpi a vylepšenému sférickému toneru, který se získává chemickou cestou, a na rozdíl od klasického drceného toneru mají zrnka menší průměr a jsou zaoblena. Méně tak poškozují povrch obrazového válce a prodlužují tím jeho životnost. Společnost Kyocera dokázala technologii sférického toneru zdokonalit tak, že nyní ještě hladší a jemnější zrnka zaručují ostřejší a jasnější barvy tisknutých dokumentů a obrázků. Stroje jsou dále vybaveny novou vysokorychlostní řídící jednotkou, díky které dokáží poskytnout první výtisk již za 10,5 sekundy a v případě FS-C5300DN dokonce jen za 9 sekund. Rychlost barevného i monochromatického tisku je 21 stran A4 za minutu u modelů FS-C5100DN a FS-C5200DN. U FS-C5300DN je to dokonce až 26 stran za minutu. Již v základu jsou všechny tři modely technicky dobře vybavené. Obsahují duplexní jednotku pro oboustranný tisk, síťové rozhraní, vysokorychlostní připojení USB 2.0, paměť 256 MB, která je rozšiřitelná až na 1,28 GB a podporují IPv6. Nepřetržitý výkon při tisku zase zajišťují objemné vstupní zásobníky papíru, přičemž v případě tiskárny FS-C5100DN se lze kapacitně dostat na 1 400 listů ze 4 zdrojů a u FS-C5200DN a FS-C5300DN lze ve výsledku dosáhnout kapacity až 2 150 listů z 5 zdrojů. Nedílnou součástí tiskáren Kyocera jsou rovněž hlediska ochrany životního prostředí. Tisková pouzdra nových přístrojů neobsahují žádné škodlivé halogeny, jako jsou chlor, fluor, brom a jod a základní deska a rozvody jsou zcela bez olova. Díky unikátní technologii ECOSYS a velmi dlouhé životnosti komponentů, vyžadují tiskárny pouze výměnu toneru, takže odpad spojený s jejich provozem je minimální.

Další článek: Reklamy na Windows 7: nízkorozpočtové a natočené foťákem (3× video)

Témata článku: Kyocera, Dlouhá životnost, Porsche Design, Profesionální stroj, Toner, Životnost, Německý stroj, Janus, Porsche 911

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší