TISCALI vyzývá ÚOHS k zásahu proti Českému Telecomu v případě poplatků za terminaci vytáčeného internetového připojení

Praha, 6. října 2005 – Společnost TISCALI Telekomunikace Česká republika požádala Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), aby zasáhl proti dominantnímu telekomunikačnímu operátorovi Českému Telecomu ve věci proplácení poplatků za terminaci vytáčeného připojení k internetu.
TISCALI vyzývá ÚOHS k zásahu proti Českému Telecomu v případě poplatků za terminaci vytáčeného internetového připojení

TISCALI tvrdí, že Český Telecom zneužívá své dominantní postavení tím, že odmítá proplácet poplatky, jež dluží společnosti TISCALI za vytáčené připojení k internetu zákazníků Českého Telecomu ukončené v síti TISCALI. Podle společnosti TISCALI sahají tyto neproplacené poplatky až do dubna 2005 a dosahují celkové výše téměř 30 milionů Kč.

TISCALI dále tvrdí, že Český Telecom zneužívá své dominantní pozice hrozbami, že přestane poskytovat TISCALI telekomunikační služby, což by výrazně ovlivnilo schopnost společnosti TISCALI poskytovat hlasové a internetové služby stovkám tisíc zákazníků. Podle TISCALI vycházejí tyto hrozby Českého Telecomu z neschopnosti společnosti TISCALI platit za tyto telekomunikační služby, což je ovšem přímý důsledek nesplacených dluhů Českého Telecomu právě vůči TISCALI.

"Svou protisoutěžní činností zaměřenou proti společnosti TISCALI zneužívá Český Telecom svého postavení jak dominantního poskytovatele maloobchodních služeb pevných telefonních linek, tak dominantního poskytovatele telekomunikačních služeb alternativním operátorům a ISP," říká Naveed Gill, generální ředitel TISCALI.

TISCALI též očekává rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ), k němuž se společnost odvolala se žádostí o zásahze dne 10. srpna 2005. Podle TISCALI lze rozhodnutí ČTÚ očekávat ve druhém říjnovém týdnu.

TISCALI požádala ČTÚ, aby Českému Telecomu nařídil zaplatit nesplacené faktury společnosti TISCALI a aby příkaz nabyl okamžité platnosti, a neumožňoval Českému Telecomu zdržovat platby během případného odvolání, což by mohlo trvat dalších několik měsíců. "Věříme, že si ČTÚ uvědomuje finanční nebezpečí, jež společnosti TISCALI v důsledku takového zdržení hrozí, i existenci protisoutěžní hrozby, kterou by tento krok představoval," říká Gill.

– konec –

TISCALI Telekomunikace Česká republika s r.o. je součástí TISCALI S.p.A., se sídlem v italském Cagliari. Je jedničkou na trhu vytáčeného přístupu k internetu pro uživatele v domácnostech (zdroj: iPanel, červen 2005), významným poskytovatelem širokopásmového připojení k internetu a výhodných hlasových služeb pro české uživatele, provozovatelem jednoho z nejuznávanějších českých internetových portálů a přední společností v poskytování internetových, datových a hlasových služeb firemním uživatelům. Informace o všech službách jsou dostupné na portále www.tiscali.cz, na webových stránkách pro firmy www.tiscali-business.cz, případně na lince Zákaznického servisu 844 184 184.

Témata článku: Dominantní služba, Dluh, Nesplacený dluh, Dominantní pozice, Česká služba, Hlasový příkaz

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje