TIPA AWARDS 2004: Nejlepší digitální fotoaparát je Konica Minolta DiMAGE A2

Digitální fotoaparát DiMAGE A2 od společnosti Konica Minolta získal ocenění TIPA AWARDS 2004 v kategorii DIGITAL PROSUMER CAMERA.
TIPA AWARDS 2004: Nejlepší digitální fotoaparát je Konica Minolta DiMAGE A2

„Oficiální vyjádření poroty novinářské asociace, která každoročně uděluje tituly nejlepším foto-technologiím a produktům, a která tentokrát ocenila naši DiMAGE A2, považujeme za vysoce prestižní záležitost,“ komentuje výběr vítězných TIPA produktů Jiří Kubíček z Konica Minolta Photo Imaging Czech. A dodává s úsměvem: „Rozhodnutí rozumíme. DiMAGE A2 je skutečně vychytanej digiťák!“

 

DiMAGE A2 je v pořadí již druhým fotoaparátem od Konica Minolty, který je vybaven exkluzivním Anti-Shake systémem.  Ten se stal hlavním kouzlem již u modelu DiMAGE A1. Fotoaparát je vybaven mechanizmem pro posouvání 8megapixelového snímače CCD, který minimalizuje rozmazání snímku, způsobené chvěním fotoaparátu. Funkce Anti-Shake tak představuje účinný způsob pořizování vysoce kvalitních snímků z ruky. Komise TIPA ocenila především „… stylové ovládání a širokou škálu kontrolních funkcí, což znamená fantastickou volbu pro všechny náročné a nadšené fotografy, kteří hledají skvělý obraz“. 

 

Charakteristické vlastnosti fotoaparátu DiMAGE A2

§         Prokládaný snímač CCD s 8 megapixely zachycuje špičkové kvalitní snímky s bohatými detaily dostatečně podrobnými na to, abyste je mohli zvětšit na formát A3 a vytisknout s rozlišením 200 dpi. Snímky lze zachytit v rozlišení 8, 5, 3 nebo 2 megapixely.

§         Elektronický hledáček Super Fine EVF disponuje přesností displeje LCD TFT s 922000 pixely a měnitelnou obrazovou frekvencí 30 nebo 60 snímků za sekundu.

§         Funkce Anti-Shake umožňuje stabilizovat obraz snímače CCD, pokud se fotografovi při pořizování snímků chvějí ruce, a nabízí bezkonkurenční stabilitu u expozičních časů až o 3 stupně delších než u fotoaparátů bez této funkce.

§         Špičkový zaostřovací systém se systémem automatického zaostřování 3D, který bezchybně sleduje pohybující se objekt. Fotoaparát DiMAGE A2 se chlubí nejrychlejší zaostřováním mezi digitálními jednookými zrcadlovkami s 5 nebo více megapixely a s vestavěnými objektivy.            

§         Schopnost pořizovat vysoce kvalitní videosekvence s rozlišením 544 × 408 pixelů při obrazové frekvenci 30 snímků za sekundu, které vypadají skvěle při přehrávání na televizi.

§         Nový režim náhledu, umožňující ověřit hloubku ostrosti.

§         Nový poměr stran 3 : 2 pro dosažení proporcí políčka 35mm kinofilmu.

§         Nový 1,5násobný telekonvertor a 0,8násobný širokoúhlý konvertor (prodávají se samostatně) zvyšují rozsah ohniskových vzdáleností fotoaparátu.

 

 

 

TIPA Awards Official Comments:

 

TIPA AWARDS 2004* - Official Comments of the Jury on the Winning Products

 

 

Best Digital Prosumer Camera: Konica Minolta DiMAGE A2

 

The A2 features the second incarnation of Minolta`s exclusive anti-shake

system which compensates for camera shake by adjusting the CCD

internally. This gives maximum potential for the wide-ranging 28-200mm

zoom lens and high resolution image sensor. With SLR style handling and

a wide range of control options and overrides this is a fantastic choice

for the demanding enthusiast photographer looking for creative images.

 

* Products announced to the press from June 1st 2003 to April 15th 2004.

Váš názor Další článek: Microsoft: Vývoj Open Source je mrhání penězi

Témata článku: Shake, Black List, Megapixel, Camera, Rozlišení, Konica Minolta, June, Czech press foto 2016, Handling, Jura, Czech press foto, Sensor


Určitě si přečtěte

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky