Tiché, energeticky úsporné a k životnímu prostředí šetrné tiskárny Kyocera

Tiché, energeticky úsporné a k životnímu prostředí šetrné tiskárny Kyocera

Společnost Janus uvádí na český trh dva nové typy A4 barevných laserových tiskáren značky Kyocera. Mezi přednosti modelů FS-C5150DN a FS-C5250DN z řady ECOSYS patří především nízká energetická nákladnost provozu a snížená negativní zátěž pro životní prostředí. Díky svým malým rozměrům a velmi nízké hlučnosti najdou oba stroje uplatnění ve všech kancelářích s omezeným prostorem. Uživatelsky vstřícný ergonomický design navíc usnadňuje základní servis.

Klepněte pro větší obrázekKlíčovou oblastí při vývoji nových tiskáren se stal vliv na životní prostředí. Spotřeba energie byla ve srovnání s předchozími modely výrazně snížena, což vedlo k velmi nízkému hodnocení TEC (Total Energy Consumption), které je důležitým faktorem zejména pro organizace, jejichž cílem je snížit spotřebu energie. K energetické efektivitě velkou měrou přispívá také nižší zažehlovací teplota tonerů. V klidovém režimu spotřebuje tiskárna FS-C5150DN pouze 6 wattů, při pohotovostním režimu dosahuje příkonu 57 wattů a v plné zátěži stačí jen 360 wattů. Pro model FS-C5250DN jsou hodnoty jen o něco málo vyšší – 7/58/428 W.

Hlučnost je výrazně snížena díky vylepšení válce motoru a transportního systému papíru, přičemž tvorba ozónu je při tisku minimální. V plném provozu tak hodnoty dosahují pouze 50 dB(A), v pohotovostním režimu jen 30 dB(A). To umožňuje, aby zařízení byla umístěna nedaleko pracovišť, aniž by uživatele rozptylovala nadměrným hlukem při provozu nebo je vystavovala působení emisí.

Spolehlivost nových strojů Kyocera zvyšují komponenty s extrémně dlouhou životností, které jsou založeny na technologii ECOSYS. To minimalizuje odpad spojený s provozem tiskáren, a také výrazně snižuje celkové náklady na vlastnictví (TCO).

Tiskárny FS-C5150DN a FS-C5250DN disponují v rámci jedné počítačové sítě kapacitou až 100 uživatelských ID kódů, pomocí nichž se dá kontrolovat počet stránek vytištěných každým uživatelem. K ekonomičnosti provozu přispívá také možnost nastavitelných profilů pro tisk z jednotlivých aplikací. Například nastavením předem definovaného formátu duplexního a černo-bílého tisku z emailu dojde k výraznému snížení spotřeby papíru a toneru.

K dalším přednostem nových tiskáren patří vysoká kvalita barevného tisku, která je dána integrovanou multibitovou technologii pro rozlišení 9600 x 600 dpi a vylepšeným sférickým tonerem, který se získává chemickou cestou, a na rozdíl od klasického drceného toneru mají zrnka menší průměr a jsou zaoblena. Méně tak poškozují povrch obrazového válce a prodlužují tím jeho životnost. Společnost Kyocera dokázala technologii sférického toneru zdokonalit tak, že nyní ještě hladší a jemnější zrnka zaručují ostřejší a jasnější barvy tisknutých dokumentů a obrázků. Vysokou kvalitu barevného tisku také podporuje rozšířené barevné spektrum v zelených a modrých odstínech.

Obě tiskárny jsou vybaveny procesorem Power PC 464 s frekvencí 667 MHz a pamětí 256 MB s možností navýšení až na 1 280 MB. FS-C5150DN tiskne rychlostí 21 stran A4 za minutu černobíle i barevně, zařízení FS-C5250DN za minutu zvládne až 26 stran A4 černobíle i v barvě. Obě novinky disponují již v základu také duplexní jednotkou pro oboustranný tisk. První černobílý výtisk dokáže nižší model nabídnout za cca 10,5 sekundy, barevný za 12 sekund. Vyššímu modelu stačí na vytištění první černobílé stránky pouze 9 vteřin a barevnou zvládne již za 10,5 sekundy.

Zásobníky papíru jsou u obou strojů v základním vybavení dva, jeden víceúčelový na 50 listů, druhý univerzální, který v případě FS-C5150DN pojme 250 listů do velikosti A4, a v případě FS-C5250DN 500 listů do velikosti A4. Maximální vstupní kapacita včetně volitelných doplňků je pak 1 300 listů A4 pro FS-C5150DN a 2 050 listů pro FS-C5250DN. Výstupní kapacita je v obou případech 250 listů.

„Při vývoji nových tiskáren se společnost Kyocera zaměřila především na tři oblasti – zlepšování životního prostředí, použitelnost a kvalitu výstupu. Začleněním technologie a funkčností z vyšších koncových zařízení vznikly dva produkty, které uspějí ve všech těchto třech oblastech, zatímco si udržují pro zařízení Kyocera obvyklý důraz na cenově efektivní tisk,“ uvedl Martin Januš, ředitel společnosti Janus, která je distributorem produktů značky Kyocera v ČR.

Zařízení jsou okamžitě dostupná prostřednictvím široké distribuční sítě (více na www.janus.cz) za cenu od 10 800 Kč (FS-C5150DN) / 14 200 Kč (FS-5250 DN) + DPH pro koncového uživatele.

Další článek: Theses.cz: systém, který odhalí univerzitní plagiátory, získal ocenění

Témata článku: Koncové zařízení, Barevné tiskárny, Plná zátěž, Vysoká hodnota, Toner, Watt, Plná kancelář, První motor, Životnost, Janus, Nízká kvalita, Plná funkčnost, Kyocera, Nízká efektivita, Nízká spotřeba, Nejlepší tiskárny na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Konec modrých obrazovek smrti? Microsoft vydává mimořádnou aktualizaci pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián | 22

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

** Firmy i organizace včetně EU připravují etické kodexy pro A.I. ** Vědci z Madridu zkoumali, jestli je budeme moci aplikovat na A.I. 2.0 ** A je tu háček, superinteligence pro nás totiž bude neuchopitelná

Jakub Čížek | 84

Jakub Čížek
Umělá inteligence
Technici nestíhají. Cetin dočasně přerušil zavádění VDSL bondingu
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 31

David Polesný
Monitory