TI uvádí přístrojový zesilovač s nulovou nestabilitou

TI uvádí přístrojový zesilovač s nulovou nestabilitou

Texas Instruments Incorporated představil přístrojový zesilovač INA333 s nulovou nestabilitou při nejnižší spotřebě. INA333 přináší bezkonkurenční kombinaci přesnosti, nízké spotřeby a nízkého napájecího napětí. Tento obvod vykazuje v porovnání s podobnými konkurenčními prvky nejnižší klidový proud a nejnižší vstupní klidový proud, dále impozantní poměr výkon/šum a velmi nízký poměr vyrovnávacího napětí a nestability při provozním napětí 1,8 V. Proto INA333 zlepšuje přesnost a stabilitu při současném prodloužení životnosti baterií pro aplikace vyžadující přesnost a nízkou spotřebu (např. přenosná lékařská zařízení, váhy a ruční přístroje pro pořizování dat). Více informací naleznete na adrese: http://www.ti.com/ina333-pr.

“Uživatelé neustále požadují vyšší přesnost kombinovanou s nižší spotřebou a nižším napájecím napětím pro zvýšení výkonu a hodnoty svých systémů pro příjem signálů snímačů”,říká Art George, senior vicepresident obchodního oddělení High-Performance Analog společnosti TI. “INA333 profituje z našich zkušeností v oboru zpracování analogových signálů a přináší nový standard pro přesný přístrojový zesilovač s nízkou spotřebou, který umožňuje získat našim zákazníkům konkurenční výhodu na trhu.”

INA333 využívá techniku nulové nestability TI, která zahrnuje patentovanou úzkopásmovou zádrž se spínanou kapacitou pro vyloučení přerušovacího šumu a zajištění velmi nízkého šumu vstupního napětí o hodnotě 50 nV/rt-Hz. Tento obvodový prvek má univerzální architekturu tří operačních zesilovačů pro zjednodušení návrhu a zmenšení prostorových nároků na plošném spoji.

Při klidovém proudu pouhých 75 µA a při provozu s napájením jen 1,8 V INA333 maximalizuje účinnost spotřeby. Nízké zbytkové napětí 25 µV a nestabilita 0.1 µV/°C poskytují vynikající přesnost a dlouhodobou stabilitu. Aplikace při vysokých impedancích mohou využívat nízkého klidového proudu 200 pA.

Do série se vstupy INA333 byly integrovány speciální filtry pro potlačení rušení rádiovými kmitočty. To může podstatně snížit náchylnost k odchylkám zbytkového napětí způsobeným rádiovými kmitočty, což může být rozhodující výhodou v aplikacích, které vyžadují stejnosměrnou stabilitu, jako jsou například váhy.

INA333 spojuje všechny nejnovější poznatky TI z oblasti zpracování signálů pro přesné aplikace s nízkou spotřebou: analogově-digitální převodníky, např. ADS1158; operační zesilovače, např. OPA333; digitální oddělovače, např. ISO721 a teplotní snímače, např. TMP102. INA333 je dále optimalizován pro práci se skupinou mikrořadičů TI MSP430 s mimořádně nízkou spotřebou.

Dostupnost a balení

INA333 je k dispozici u TI a autorizovaných distributorů v balení MSOP-8. Balení DFN-8 bude dostupné ve 3. čtvrtletí 2008. Doporučená maloobchodní cena začíná na 1,80 USD při odběru 1 000 kusů. Pro snadnou simulaci analogových obvodů je také k dispozici software TINA-TI, vycházející z platformy SPICE.

TI nabízí analogovým inženýrům širokou infrastrukturu podpory, která zahrnuje kurzy a semináře, návrhářské nástroje a pomůcky, technickou dokumentaci, vývojové moduly, online KnowledgeBase, servisní linku pro informace o výrobcích a komplexní nabídku vzorků s dodávkou do 24 hodin od zadání požadavku. Více informací o kompletní podpoře TI analogovým návrhářům najdete na stránkách www.ti.com/analogelab.

Váš názor Další článek: ATI a nVidia společně úmyslně udržovaly vysoké ceny čipů, tvrdí žaloba

Témata článku: Spotřeba, Váha, Konkurenční výhoda, Přesná hodnota, Proud, Spice, Impedance, Přesná informace, Obchodní váhy, Kmitočet, Nízká spotřeba, Váhy, Zesilovače

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší